Сè за Baseball Odds

За што е специфично бејзбол обложување е фактот дека, обично, нема толку многу линии како за другите спортови како фудбал или кошарка. Повеќето од онлајн обложувалниците за бејзбол обложување нудат само линија за пари, ширење и над/под линии.

Друга работа што ги прави специфичните шансите за бејзбол е фактот што тие не се толку различни како за другите спортови и ширењето е скоро исти за повеќето натпревари.

Сè за Baseball Odds
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Сè за коефициентите за бејзбол, линиите за обложување и ширењето

Сè за коефициентите за бејзбол, линиите за обложување и ширењето

Од што се издвојува бејзболот други тимски спортови е фактот дека не постои часовник. Играта трае најмалку девет ининги доколку победникот може да се реши во таа рамка. Ако играта е изедначена по девет ининги, тогаш се игра дополнителен ининг додека еден од тимовите не го освои дополнителниот турнир.

MLB одлучи да го смени правилото за дополнителни натпревари во 2020 година со цел да ги скрати натпреварите што ќе одат во дополнителни ининги, ставајќи играч на втората база пред секој тим да го започне дополнителниот турнир.

Бејзболот е спорт со најмногу натпревари во регуларниот дел од сезоната MLB тимот игра 162 натпревари во регуларна сезона. Во текот на регуларната сезона, тимовите обично играат 6 натпревари во 7 ноќи, што го прави распоредот за бејзбол најдинамичен од кој било спорт. Тимовите играат серија од натпревари од два до четири директни натпревари во секојдневно темпо, а понекогаш дури и два натпревари на ден.

Шансите за бејзбол

Ниту еден бејзбол натпревар не може да заврши нерешено, што значи дека има само две опции за победа на секој тим. Некои од бејзбол обложувалниците на интернет нудат линии за нерешено на крајот од регулативата кои се многу пониски од истото сценарио во кошарката или Американски фудбал.

Коефициентите за обложување во бејзбол за тоа кој тим ќе победи не може да бидат толку ниски или високи како во фудбалот или кошарката. Со оглед на бројот на натпревари во сезоната и распоредот со кој два тима играат повеќе натпревари еден против друг ден по ден, нема огромни фаворити или аутсајдери како што може да биде случајот во фудбалот или кошарката.

Се шири бејзболот

Исто како и за секој друг тимски спорт, бејзбол онлајн спортските книги нудат обложување со ширење. Она што е заедничко за бејзболот е фактот дека нема многу различни намази бидејќи се работи за игра со слаби резултати во која двата тима во просек комбинираат од 5 до 8 поени. Единствените два намази на кои би налетале пред ѕвездите на бејзбол натпревар се -1,5 и -2,5.

Сè за коефициентите за бејзбол, линиите за обложување и ширењето
Како да се обложите на ширење на бејзбол

Како да се обложите на ширење на бејзбол

Значи, ако на домашниот тим му се даде ширење -1,5 и вие одлучите да го ставите вашиот облог на него, домашната екипа ќе треба да победи со најмалку 2 трки за вашиот облог да биде победнички. И обратно, ако ставите облог +1,5 на гостинскиот тим, тогаш тој треба или да го добие натпреварот или да загуби со не повеќе од едно возење.

Објаснети линиите за обложување безбол

Бејзболот има уникатен систем за бодување што е прилично тешко ако немате пријател кој е фанатик за бејзбол кој е подготвен да ви го објасни ова. Сите обложувалници нудат основни линии за обложување безбол, како што се линијата за пари, распространетоста на поени и над/под. Но, вистинската забава лежи во бејзбол обложување онлајн со најдобрите онлајн обложувалници.

Само неколку од тие нудат линии за одделни ининги и статистика на играчите. Овде можете да најдете линии за тоа дали тимот ќе постигне трчање, ќе постигне погодок или ќе стигне до база во даден ининг.

Кога станува збор за индивидуалните перформанси на играчите, постојат повеќе линии за која било дадена позиција или мерливо влијание што играчот може да го има на играта. Овие се прилично тешки за предвидување, но ако успеете да ги освоите, чувството е веројатно како да сте се погодиле сами.

Другите линии за обложување безбол што може да се најдат се поединечните вкупни трчања на секој тим, двата тима да постигнат одреден број на трчање или имаат одреден број на погодоци, како и првиот или последниот тим што постигнал, тимот со натпревар со највисок резултат и тим кој води во одреден момент од играта.

Како да се обложите на ширење на бејзбол
Како да ги најдете најдобрите коефициенти за обложување безбол

Како да ги најдете најдобрите коефициенти за обложување безбол

Бејзболот е веројатно спортот каде што коефициенти за обложување во различни букмејкери се блиски колку што можат во оваа индустрија. Тоа е главно случај со ширењето бидејќи најчесто тие се -1,5 за фаворитите, а блиски се и шансите за дадените опции.

Кога станува збор за над/под вкупниот број на трчања, може да има различни понуди од обложувалниците, но во повеќето случаи не повеќе од 0,5 трки. Кога станува збор за парична линија, можни се разлики, особено што се ближи почетокот на играта.

Без оглед на тоа што се зборува, многу се препорачува да се споредат шансите и да се најде оној што се истакнува, можеби дури и повеќе отколку за другите спортови.

Како да ги најдете најдобрите коефициенти за обложување безбол
Најдобрите онлајн обложувалници за коефициенти на бејзбол

Најдобрите онлајн обложувалници за коефициенти на бејзбол

Изборот на најдобрата онлајн обложувалница за обложување на бејзбол е многу повеќе од само да се придржувате до оној што нуди најмногу линии за обложување. Бејзболот е спорт кој има напорен распоред со игри кои се играат секој ден и многу често истите противници се среќаваат неколку дена по ред.

Имањето на сите информации за претстојниот натпревар, како што се почетните фрлачи и составот на вата е од суштинско значење за создавање на шансите за бејзбол.

Распоредот силно влијае на коефициентите бидејќи тие не се објавуваат неколку дена пред, туку по завршувањето на претходната игра. Имајќи ги шансите за следните игри прилично рано откако претходните ќе завршат е нешто што го нудат само најдобрите во индустријата.

Не е невообичаено шансите да бидат многу различни денес, иако истите тимови играа вчера и коефициентот пред тој натпревар не изгледаше како овие.

Знаејќи го горенаведеното, дефинитивно треба да ги проверите коефициентите за обложување безбол што ги нуди 1xBet, Betwinner, 22bet, Megapari, Melbet, Gunsbet, Casumo, Betvictor и 10 bet.

Најдобрите онлајн обложувалници за коефициенти на бејзбол
Совети и трикови за шансите за обложување безбол

Совети и трикови за шансите за обложување безбол

Ако се прашувате како да се обложувате на бејзбол, ќе ви дадеме неколку совети и трикови. Најважно кога станува збор за прогнозирање на победникот е да се споредат почетните фрлачи на двата тима. Бокалите имаат најголемо влијание врз играта, а нивниот рекорд за победи-порази и ERA (заработен просек) се нешто што дефинитивно треба да го проверите пред да ставите облог.

Има повеќе активни фрлачи во секој даден тим и пуштањето што го обезбедуваат може да биде многу различно понекогаш. И покрај фактот дека на крајот од денот тоа е само еден играч, исходот на играта зависи многу од тој играч.

Така, повеќето од тимовите имаат играчи кои имаат победнички рекорди и тимот игра добро со нив на планината, додека има и такви кои имаат негативен рекорд и тимот едвај победува со нив во составот.

Друг фактор е патувањето. Тимовите обично патуваат двапати неделно, но честопати играат два натпревари со долг лет помеѓу и сето тоа за не повеќе од 30 часа. Ова е уште една ситуација кога распоредот може да направи голем данок на тимот што патува за следната серија.

Друг трик што секој сериозен обложувач треба да го земе предвид е резултатот во серијата. Во најмалку две третини од серијата, двата тима победуваат барем по еден натпревар што може да биде добро водство кога затворањето на серијата е играта на која сакате да се обложите и еден тим ги има добиено сите натпревари во серијата до тој момент.

Совети и трикови за шансите за обложување безбол
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)