Fairspin Рецензија на книговодителите 2024

FairspinResponsible Gambling
CASINORANK
7/10
БонусБонус $450.000 + 140 бесплатни вртења
Одличен бонус за добредојде
24/7 поддршка
Мобилна платформа
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Одличен бонус за добредојде
24/7 поддршка
Мобилна платформа
Fairspin is not available in your country. Please try:
Eliza Radcliffe
ReviewerEliza RadcliffeReviewer
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Bonuses

Bonuses

Спортското обложување нуди разновидни бонуси и промоции, а тие работат за да им помогнат на обложувачите да уживаат во возбудата. Fairspin нуди пристојни бонуси за добредојде и промоции често, а обложувачите можат лесно да ги најдат на областа „промоции“ на почетната страница. Новите обложувачи можат да уживаат во бонус за депозит од 100% на нивниот прв депозит. Сепак, ова треба да го исполни минималниот лимит за депозит и барањата за обложување.

Кога обложувачите ќе одлучат да уплатат пред минимумот, тие може да го загубат бонусот. Обложувањето Fairspin е првата блокчејн платформа која враќа внатрешен TFS токен. Тоа е откуплив токен изграден на стандардите BEP20/ ERC20. Обложувачите исто така можат да го помножат токенот TFS држејќи го во Програмата за задржување за заработка или обложување во делот TFS. Секој коцкар може да ужива во токенизираниот Рејкбек од 0,03% на секој облог што ќе го постави, што се кредитира на сметката на TFS.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
Games

Games

Fairspin.io има луксузна црно-златна тема, а лобито ги пречекува обложувачите со различни избори. Веб-страницата е едноставна, дури и за обложувачи без искуство со криптовалути. Со јасното јазиче за различни спортови, обложувачите можат лесно да ја изберат категоријата што сакаат прво да се обложуваат. За да поставите облог на страницата за обложување Fairspin, обложувачите мора да создадат сметка. Опцијата за пребарување на играта им овозможува на обложувачите да ги пребаруваат своите омилени спортови врз основа на името или давателот Облозите може да се ставаат на различни спортови како;

Фудбал

Фудбалот е една од најпопуларните игри во светот, а обложувањето на него е една од опциите што можете да ги добиете на Fairspin. Коцкарите можат да се обложуваат на некои од овие;

 • Хендикеп
 • Двата тима даваат гол
 • Победникот на натпреварот
 • Точниот резултат на натпреварот
 • Последен гол на мечот кој постигна
 • Голови во првото/второто/двете полувремиња
 • Вкупниот број на постигнати голови

Кошарка

Кошарката е тимски спорт кој го игра тим од 5 на секоја страна. На Fairspin, можете да уживате во кошарката и да се обложувате на тоа. Можете да играте со бесплатно демо, но треба да имате сметка за да се обложите. Може да се обложувате на следново;

 • Парични линии
 • Трка до поени
 • Победнички маржи
 • Облози за четвртина
 • Хендикеп/обложување и многу повеќе.

Иако ова се најпопуларните спортови за обложување, можете да најдете и игри како тенис, одбојка, ракомет и многу други.

Играчите имаат повеќе од 200 пазари на меѓународни фудбалски натпревари за избор. На примарните пазари како WDW и Over/Under, шансите може да се искачат до 95%, што е прилично примамливо. Овие маргини паѓаат на просечни 93,20% во спортовите во кошарка и тенис, како што се четврт хендикепи, но сепак е фер број за работа. Коцкарите уживаат во функцијата за обложување во живо на Fairspin благодарение на коефициентите кои во просек се 92%. Времето на прифаќање на облогот кога се става облог е, во просек, 5". Само во фудбалот, спортската книшка има над 70 опции за обложување во игра. Во другите популарни спортови, како кошарка и тенис, има најмалку 50 пазари за обложување на, вклучувајќи трка до X поени, точен резултат и вкупни сетови. Сепак, има две негативни страни: страницата нуди само делумни и комплетни опции за обложување со готовина. Ова ги изоставува функциите Делумна/автоматска готовина и Bet Builder.

+13
+11
Затвори

Software

Провајдерите на софтверот Fairspin се врвни, нудејќи мазен и лесен интерфејс што го олеснува обложувањето и управувањето со вашата сметка. Може да видите повеќе софтвери за спортско обложување на Fairspin , како што е - што ви овозможува да имате пристап до најновите трендови и функции. Освен тоа, може да очекувате непречено обложувачко искуство без прекини поради постојаните ажурирања и подобрувања на софтверот.

Payments

Payments

За да направи депозити и повлекувања што е можно побезболно, Fairspin прифаќа бројни начини на плаќање. Без разлика дали депонирате или повлекувате на Fairspin , уверени сме дека нивните начини на плаќање ќе ги најдете погодни и безбедни.

Deposits

Обложувањето Fairspin прифаќа депозити во различни криптовалути и валути на FIAT како платформа базирана на крипто. Четири паричници во играта може да се финансираат посебно за повозбудливо искуство; УСД, ЕУР, БТК и ЕТХ. Ова може да се направи со користење на 55 различни методи, кои вклучуваат криптовалути и FIAT. Играчите можат да користат банкарски трансфери, картички, Skrill, Neteller, USDT, XRP, LTC и многу повеќе. Без разлика кој метод ќе го изберете за надополнување на вашиот паричник во играта, валутата автоматски се менува во валутата на паричникот.

Fairspin има и домашна валута, токенот TFS, со кој може да се тргува на мрежите на паметниот синџир на Ethereum и Binance. Преку Trueplay, обложувачите можат да ги следат нивните TFS паричници, удели, добивки и многу повеќе. Има минимален депозит од $/€1, а ви требаат најмалку $/€10 за да го активирате бонусот за добредојде. Нема ограничување на максималната граница.

BitcoinBitcoin
+7
+5
Затвори

Withdrawals

Повлекувањата може да се направат со користење на истите методи што се користат за депонирање средства. Сепак, секој метод за повлекување има различно ограничување и времето за обработка на страницата во просек е 10 минути. Меѓутоа, времето потребно за да се добијат средствата зависи од вашата банкарска опција и може да потрае од неколку минути до 5 дена. Максимумот што еден играч може да повлече е 10.000,00 евра, кој се исплаќа преку дневни рати од 5000,00 евра. За корисниците на крипто, исплатите во вкупна вредност до 2.000 американски долари може да се обработуваат автоматски без ограничувања за повлекување.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

За да ги зачувате вашите приватни податоци безбедни, Fairspin наметна неколку безбедносни и безбедносни слоеви. За да се гарантира фер и отворена игра, Fairspin се подложува на редовно тестирање од независни трети страни. Можете да бидете сигурни дека вашите лични податоци ќе останат доверливи и дека со игрите се постапува праведно кога ја користите оваа доверлива услуга за спортско обложување.

Security

Fairspin.io е лиценциран според Управата за лиценцирање Курасао. Crypto е еден од најбезбедните методи за трговија, а Fairspin е меѓу платформите за обложување кои прифаќаат крипто. Веб-страницата користи програми Know-Your-Customer за зајакнување на безбедноста, кои вклучуваат регистрација/прифаќање клиенти, идентификација/верификација на клиенти, тековно следење на активностите на клиентите, управување со ризик и известување за сомнителни активности до соодветните власти. Обложувањето Fairspin соработува со добро етаблирани и доверливи провајдери на софтвер, гарантирајќи безбедно искуство со игри и обложување. Поради ограничувања, земјите како Франција, Италија, Шпанија, Австралија, САД, ОК, Холандија, Сингапур, Синт Мартен, Украина, Република Молдавија, Бугарија, Кипар, Аруба и Курасао не можат да се обложуваат на оваа платформа.

Резиме на Fairspin Sportsbook

Fairspin.io е добро воспоставена платформа за крипто-обложување богата со опции за спортско обложување и казино за обложувачници. Пријавувањето е лесно, има брзи депозити и повлекувања, а има и висококвалитетна спортска книшка. Обложувачите кои сакаат да се обложуваат во Fairspin имаат многу придобивки, вклучувајќи над 50.000 месечни настани, чести турнири, поддршка за корисници базирана на социјалните медиуми и стабилен внатрешен TFS токен.

Лошата страна е што страницата е малку фокусирана на казино, што ја намалува светлината на спортското обложување, но се надеваме дека тие ќе се прошират во иднина. Ако барате крипто-такт за обложување, вреди да му дадете шанса на Fairspin.

Responsible Gaming

Fairspin е посветен на одговорното играње и нуди различни алатки кои ќе ви помогнат да го ограничите ризикот. Овие карактеристики вклучуваат ограничувања за депозити, опции за откажување и пристап до ресурси за луѓе со зависност од коцкање.

About

About

Fairspin.io е платформа за обложување на блокчејн, основана во 2018 година. Платформата нуди можности за спортска книга и онлајн казино. Веб-страницата е во сопственост на Techcore Holdings BV и поседува лиценца од управата на Курасао. Со доминантна публика во Канада, Индонезија и делови од Европа, достапноста на криптовалутите ги отвора вратите за другите обложувачи на глобално ниво. Обложувалницата нуди спортови од провајдери на софтвер како Pragmatic Play, Play'n Go, Hacksaw Gaming, Bgaming и 78 други. Веб-страницата може да се пофали со различни е-спортови и спортови на кои можете да се обложувате, вклучувајќи фудбал, ракомет, кошарка, тенис и многу повеќе. Овој преглед за обложување Fairspin ќе ги нагласи сите пазари за обложување и игри достапни во Fairspin.

Кратки факти

Година на основање: 2018

Account

Создавањето сметка со Fairspin е едноставен процес, за кој се потребни само неколку минути за да се заврши. Ќе треба само да предадете некои од вашите лични податоци и да изберете најава и лозинка. Откако вашата сметка е подготвена, можете да скокнете во акцијата за обложување или да отидете директно на бонусите за да видите што може да биде достапно. Всушност, една од најдобрите предности е колку е лесно да се движите на страницата и колку добро функционираат сите функции. Можете да ја проверите вашата историја на обложување, да видите колку сте блиску до исполнување на барањата за обложување и да управувате со вашата банка - без да го напуштите вашиот дом.

Support

Платформата има опции за услуги на клиентите за да им помогне на обложувачите брзо да ги решат сите проблеми што ги имаат. Контактирањето со службата за корисници може да се направи преку телефон, на Facebook, Messenger, Instagram, е-пошта или разговор во живо. Понатаму, тој е достапен на 10 јазици, вклучувајќи;

 • германски
 • Англиски
 • шпански
 • француски
 • индонезиски
 • јапонски
 • полски
 • португалски
 • руски
 • турски

Tips & Tricks

 • Истражете го делот за спорт: Fairspin ви овозможува да откривате интересни спортови, истовремено обезбедувајќи ви се што е потребно за да уживате во вашите омилени. * Зграби бонуси и промоции: за да започнете, Fairspin нуди значителен бонус. Внимавајте на претстојните бонуси и промоции како што се бесплатни облози или повторно вчитувања. * Најдобар метод за депонирање: Изберете го најзгодниот начин на депозит од една од опциите Fairspin . За да ви помогне да одлучите кои опции се најдобри, можете лесно да ги испробате, на пример: Neteller, MuchBetter, Bank Transfer . * Останете информирани: Направете го вашето истражување и бидете во тек со најновите настани и спортовите на кои се обложувате. Следете ги спортските вести и ажурирања за да останете информирани и проверете ги спортовите како: Одбојка, Крикет, Рагби, Мотоспорт, Футсал за да истражувате нови опции и да останете ажурирани.

Promotions & Offers

За да ви помогне да го извлечете максимумот од времето поминато во обложување, Fairspin нуди неколку различни промоции. Можете да ги користите нивните промоции за да испробате нови стратегии и облози без да вложувате голем дел од вашите сопствени пари. Освен тоа, разумните барања за обложување на промоциите на Fairspin го олеснуваат повлекувањето на добивките од бонус.

About the author
Eliza Radcliffe
Eliza Radcliffe
About

Елиза „Лизи“ Редклиф, позната како „Критична кралица“ на BettingRanker, има орелско око за детали и репутација за обезбедување на најсеопфатни прегледи во областа на онлајн обложувањето. Со талент за откривање на скриеното, нејзините критики ги водат обложувачите и почетниците и ветераните.

Send email
More posts by Eliza Radcliffe