Ivibet Рецензија на книговодителите 2024

IvibetResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $100 + 120 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Ivibet is not available in your country. Please try:
Eliza Radcliffe
ReviewerEliza RadcliffeReviewer
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусите во Ivibet им даваат топло добредојде на обложувалниците и обезбедуваат тие да се мотивирани да играат. За почеток, бонус за прв депозит за спортско обложување ви дава 100% од вашиот прв депозит, што е до €/$150. Треба да депонирате најмалку €/$10, да имате регистрирана сметка и да имате најмалку 18 години. Оваа понуда е ограничена на обложувачници од Шведска. Исто така, имајте предвид дека овој бонус не се однесува на крипто депозити. Обложувачите на Ivibet исто така се во можност за различни промоции. Тие вклучуваат:

Зголемени коефициенти

Ивибет секојдневно им нуди на фудбалските обложувалници зголемени коефициенти. Тие се однесуваат на лиги како што се Премиер лигата, Лигата на шампионите, Ла Лига, Бундеслигата и многу повеќе. Секојдневно проверувајте ја главната страница за да одредите кои игри се квалификуваат за оваа промоција.

Прогноза за бесплатни облози

Играчите се исто така во за некои добрите со прогнозата бесплатни облози. Кога ја надополнувате вашата сметка со 20 €/$, Ivibet бара од вас да правите предвидувања за десет настани во кои учествувате. Ако ги добиете сите десет точни, добивате 1000 €/$; за 9, ќе добиете €/$100, а за 8 €/$ 50 последователно во бесплатни облози.

ВИП програма

Програмата за лојалност на Ivibet е отворена за секого. Нуди шест нивоа врз основа на поени заработени од обложување и облози со коефициент од 1,30+. На почетокот на месецот, страницата ги пресметува бодовите и ги претвора во бесплатни облози, кои истекуваат за 5 дена.

Бонус кодовиБонус кодови
+3
+1
Затвори
Games

Games

Со Ivibet , можете да се обложувате на огромен избор на спортови поради обемниот каталог, кој редовно се ажурира и подобрува. Спортовите како Хокеј на мраз, Кошарка, Биатлон, Лакрос, Ватерполо и други се дизајнирани да го направат спортското обложување возбудливо и преполно со адреналин. Без разлика дали сте искусен професионалец или штотуку почнувате со спортско обложување, ќе откриете шанси и пазари кои одговараат на вашето ниво на вештини и лични преференци. Во споредба со конкурентите, Ivibet има еден од најлесните интерфејси за навигација. Плус, корисникот на страницата го прави едноставно лоцирањето на посакуваните спортски настани.

Software

Провајдерите на софтверот Ivibet се врвни, нудејќи мазен и лесен интерфејс што го олеснува обложувањето и управувањето со вашата сметка. Може да видите повеќе софтвери за спортско обложување на Ivibet , како што е - што ви овозможува да имате пристап до најновите трендови и функции. Освен тоа, може да очекувате непречено обложувачко искуство без прекини поради постојаните ажурирања и подобрувања на софтверот.

Payments

Payments

За да направи депозити и повлекувања што е можно побезболно, Ivibet прифаќа бројни начини на плаќање. Без разлика дали депонирате или повлекувате на Ivibet , уверени сме дека нивните начини на плаќање ќе ги најдете погодни и безбедни.

Deposits

Оваа платформа за обложување има избор на различни методи кои обложувачите можат да ги користат, кои се движат од FIAT до криптовалути. Обложувачите мора да направат најмалку 10 долари или негов еквивалент во депозити пред да стават облози. Прифатените валути вклучуваат ETH, EUR, USD, CAD, NZD, CHF, BRL, PLN, INR, HUF, JPY, CLP и PEN. Обложувачите можат да прават депозити користејќи онлајн паричници, крипто паричници, дебитни/кредитни картички или жичен трансфер. Со широк спектар на методи за депонирање, обложувачите можат лесно да ги надополнуваат своите сметки од каде било во светот. Сите плаќања се управувани од TechOptions (CY) GROUP Ltd во име на матичната компанија. Методите на депозит вклучуваат:

 • Банкарски трансфер
 • Неосурф
 • Виза
 • MasterCard
 • Јетон
 • eZeeWallet
 • Биткоин
 • Етереум
 • Dogecoin
 • Тетер
 • Бран
 • Трон

На играчите им се препорачува да го ангажираат тимот за поддршка на клиентите доколку нивните депозити не се одразат на нивните сметки по 24 часа. Тие треба да обезбедат доказ за уплата за проблемот веднаш да се реши.

Withdrawals

Плаќањата и методите за повлекување се слични на оние што се користат за депонирање средства. Обложувачите имаат ограничување за повлекување од 4000 долари дневно. Во зависност од вашиот метод, обработката на повлекување трае од еден ден до 7 дена. Некои повлекувања се предмет на одобрување на Ivibet. Од играчите понекогаш се бара да дадат дополнителни информации откако ќе се означат трансакциите. Ова е во согласност со политиките за спречување на перење пари. Ако вашиот случај е оригинален, ќе ги имате вашите повлекувања веднаш откако ќе се потврдат вашите информации. Достапните методи за повлекување вклучуваат;

 • Виза
 • Mastercard
 • Биткоин
 • Скрил
 • Нетлер
 • Етереум
 • Банкарска жица
Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+153
+151
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+30
+28
Затвори

Јазици

+9
+7
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

За да ги зачувате вашите приватни податоци безбедни, Ivibet наметна неколку безбедносни и безбедносни слоеви. За да се гарантира фер и отворена игра, Ivibet се подложува на редовно тестирање од независни трети страни. Можете да бидете сигурни дека вашите лични податоци ќе останат доверливи и дека со игрите се постапува праведно кога ја користите оваа доверлива услуга за спортско обложување.

Лиценци

Security

Ivibet изгледа да им даде на своите корисници безбедно опкружување за да им помогне безбедно да играат, да се обложуваат, да депонираат и да повлекуваат средства. Платформата е управувана од TechOptions BV, која поседува лиценца за работа од Curacao Gaming Authority. Платформата исто така гарантира безбедност за сите на платформата. Сите податоци на платформата се заштитени со строг софтверски заштитен ѕид и 128-битна шифрирана SSL верзија 3. Овие фактори заедно можат да ги уверат обложувачите да уживаат во спортот и бонусите без да се грижат за безбедноста.

Забелешка: Ivibet не наметнува никакви такси за своите играчи. Сепак, некои локални власти бараат од играчите да плаќаат даноци за добивки од обложување. Играчите треба да ги почитуваат прописите во активностите за спортско обложување во нивната земја.

Резиме на Ivibet Sportsbook

Иако е нова спортска книшка, можете да пристапите до некои од најдобрите спортови и шанси за обложување.

Ivibet е нова спортска книшка лансирана во 2022 година и е склона да понуди искуства за игри од типот на Азиски и европски букмејкери. Ivibet е замисла на тим од ентузијасти за спортско обложување кои имаат за цел да создадат обложувалница од највисоко ниво за сите обложувачи ширум светот. Денес, обложувачите од над 70 земји можат да се обложуваат овде и да уживаат во повеќе од 40 спортови, натпреварувачки шанси и преноси во живо. Ивибет нуди и различни спортски облози со можности за целосно и делумно плаќање.

Депозитите и повлекувањата се диверзифицирани за да се приспособат на бројни начини на плаќање. Ivibet поддржува и фиат валути и опции за криптовалути. Депозитите или повлекувањата може да се завршат со помош на кредитни/дебитни картички, е-паричници, банкарски трансфери и популарни криптовалути. Тоа го олеснува депонирањето и повлекувањето средства. Сите трансакции се обезбедени со користење на врвна технологија за шифрирање за заштита на играчите. Со доверлива поддршка за услуги на клиентите, играчите уживаат во неверојатно искуство со игри. Играчите можат да контактираат со тимот за поддршка преку разговор во живо, онлајн форма за контакт или е-пошта и да добијат навремена помош. Услугите за поддршка се достапни на повеќе јазици. Ivibet е филијала на одговорни коцкарски организации кои им помагаат на играчите со проблеми со зависност од коцкање.

Коцкањето предизвикува зависност. Играјте одговорно.

Responsible Gaming

Ivibet е посветен на одговорното играње и нуди различни алатки кои ќе ви помогнат да го ограничите ризикот. Овие карактеристики вклучуваат ограничувања за депозити, опции за откажување и пристап до ресурси за луѓе со зависност од коцкање.

About

About

Додека светот на спортското обложување продолжува да расте и да се подобрува, компаниите ја носат својата A-Game за да ги создадат најдобрите платформи за спортско обложување. Една од платформите што работи на ова е Ivibet. Ivibet е нова онлајн платформа за игри лансирана во 2022 година. Ја води TechOptions Group BV, компанија која поседува лиценца од Управата за игри во Курасао. Букмејкерот се гордее со тоа што го обезбедува најдоброто гејмерско искуство за гејмерите. Спортската книшка е отворена за играчи од повеќе од 70 земји и е напојувана од SoftLabs. Тој е дом на повеќе од 30.000 настани во живо со вкупна исплата од 94,24%. Дали барате платформа за обложување полна со спортски настани и разновидни пазари за обложување? Продолжете да го читате овој преглед за обложување за да дознаете повеќе за платформите на Ivibet и што има да понуди.

Ivibet Sportsbook: Употребливост, изглед и чувство

Ivibet е разноврсна спортска книшка, а обложувачите можат да играат на повеќе од десет јазици, вклучувајќи англиски, канадски, хинди, шпански, фински, француски, италијански, норвешки, полски, шведски, португалски, грчки, дански, чешки и унгарски. Обложувачите можат да пристапат до богата спортска книшка која вклучува фудбал, кошарка, хокеј, тенис и еспорт. Некои од е-спортовите на кои играчите можат да уживаат и да се обложуваат вклучуваат Esport FIFA, Esport NBA2K, Formula 1, League of Legends и многу повеќе. Искусните обложувачи кои се враќаат во Ivibet често поставуваат акумулаторски облози, системски облози или верижни облози, во зависност од спортот или давателот на услуги.

Просечен настан на Ivibet има повеќе од 30 пазари за обложување. Играчите можат да се обложуваат на победници на натпревари, облози со вкупен резултат, броеви на жолти/црвени картони, хендикепи и многу повеќе. Кога се обложувате, запомнете дека Ivibet поддржува различни непарни формати, кои може да се променат со помош на иконата за поставки на почетната страница. Поддржани непарни формати вклучуваат;

 • Децимален формат е
 • Американски формат
 • Дробен формат
 • Малезиски коефициенти
 • Индонезиски коефициенти
 • Шансите во Хонг Конг

Кратки факти

Година на основање: 2022

Account

Создавањето сметка со Ivibet е едноставен процес, за кој се потребни само неколку минути за да се заврши. Ќе треба само да предадете некои од вашите лични податоци и да изберете најава и лозинка. Откако вашата сметка е подготвена, можете да скокнете во акцијата за обложување или да отидете директно на бонусите за да видите што може да биде достапно. Всушност, една од најдобрите предности е колку е лесно да се движите на страницата и колку добро функционираат сите функции. Можете да ја проверите вашата историја на обложување, да видите колку сте блиску до исполнување на барањата за обложување и да управувате со вашата банка - без да го напуштите вашиот дом.

Support

Во оваа неодамна лансирана спортска книшка, услугата за клиенти е лесно достапна за секој што ја бара. Можете да пристапите до услугите на клиентите преку е-пошта или преку разговор во живо. Функцијата за разговор во живо е прилично инстант, додека е-поштата може да потрае еден ден, во зависност од временската зона или достапноста на агентот. Една добра работа за услугите на клиентите е тоа што е достапна на повеќе јазици, така што можете да добиете помош таму каде што се чувствувате удобно.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

 • Истражете го делот за спорт: Ivibet ви овозможува да откривате интересни спортови, истовремено обезбедувајќи ви се што е потребно за да уживате во вашите омилени. * Зграби бонуси и промоции: за да започнете, Ivibet нуди значителен бонус. Внимавајте на претстојните бонуси и промоции како што се бесплатни облози или повторно вчитувања. * Најдобар метод за депонирање: Изберете го најзгодниот начин на депозит од една од опциите Ivibet . За да ви помогне да одлучите кои опции се најдобри, можете лесно да ги испробате, на пример: Credit Cards . * Останете информирани: Направете го вашето истражување и бидете во тек со најновите настани и спортовите на кои се обложувате. Следете ги спортските вести и ажурирања за да останете информирани и проверете ги спортовите како: Хокеј на мраз, Кошарка, Биатлон, Лакрос, Ватерполо за да истражувате нови опции и да останете ажурирани.

Promotions & Offers

За да ви помогне да го извлечете максимумот од времето поминато во обложување, Ivibet нуди неколку различни промоции. Можете да ги користите нивните промоции за да испробате нови стратегии и облози без да вложувате голем дел од вашите сопствени пари. Освен тоа, разумните барања за обложување на промоциите на Ivibet го олеснуваат повлекувањето на добивките од бонус.

About the author
Eliza Radcliffe
Eliza Radcliffe
About

Елиза „Лизи“ Редклиф, позната како „Критична кралица“ на BettingRanker, има орелско око за детали и репутација за обезбедување на најсеопфатни прегледи во областа на онлајн обложувањето. Со талент за откривање на скриеното, нејзините критики ги водат обложувачите и почетниците и ветераните.

Send email
More posts by Eliza Radcliffe