Melbet Рецензија на книговодителите 2024 - Account

MelbetResponsible Gambling
CASINORANK
8.97/10
БонусБонус $1750 + 290 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Melbet is not available in your country. Please try:
Account

Account

Процесот на регистрација на MELbet е едноставен. Откако ќе се пополни формуларот за регистрација, сите, дури и оние кои никогаш претходно не обложиле, ќе можат да се приклучат на страницата за само неколку минути. Не дозволувајте фактот дека неколку чекори што треба да ги преземете ви пречи. Играчите кои имаат проблем со пријавувањето може да добијат помош од одделот за услуги на клиентите.

Како да отворите/регистрирате сметка

Создавањето сметка на десктоп-страницата е лесно. Ако претпочитате да ја користите мобилната апликација за да се регистрирате, преземете ја и инсталирајте ја апликацијата Melbet на вашиот телефон, а потоа следете ги истите чекори за да го завршите процесот на регистрација. Треба да знаете дека создавањето на сметка на MELbet може да биде невозможно ако живеете во блокирана земја.

Обложувачите мора да ја дадат својата земја, регион и локација на формуларот за регистрација. Откако ќе го прочитате овој водич за регистрација на MELbet, прилично е едноставно да се заврши.

Процесот на регистрација на сметката на Melbet е пофлексибилен и попријатен за корисниците, благодарение на бројните достапни опции. Откако ќе ја пронајдете веб-страницата на Melbet, одете во горниот десен агол на страницата и изберете „Регистрирај се“

Наместо да бара единствена адреса за е-пошта, Melbet им дозволува на обложувачите да користат телефонски број или сметка на социјалните медиуми покрај е-поштата. Еве чекор-по-чекор водич за почеток со MELbet.

 1. Изберете еден од четирите начини за регистрација на MELbet: е-пошта, телефонски број, мрежата на социјалните медиуми или супер-лесната регистрација на MELbet со еден клик.
 2. Внесете ги бараните податоци. Погрижете се да ги пополните сите полиња означени со ѕвездичка (*) пред да преминете на следниот дел од апликацијата.
 3. Прочитајте ги Условите и правилата откако ќе се пополнат сите полиња. Откако ќе завршите, штиклирајте го полето за да се согласите со T&C.
 4. Поднесете ја вашата апликација.

Обложувачите може да отворат сметка користејќи ја апликацијата Android или мобилната апликација следејќи ги идентичните чекори.

Потврда на сметката

Првото нешто што треба да направат обложувачите е да го проверат личниот профил за да видат дали ги има сите потребни полиња и да се уверат дека се пополнети. Ова ги вклучува личните информации за нив, како што се нивното име, адресата на е-пошта, телефонскиот број и слични детали.

Проверката на сметката може да се одвива во два чекора. Првиот ќе бара едно од следниве за да го потврди вашиот идентитет:

 • Валиден пасош (само страница со фотографија),
 • валидна лична карта (напред и назад),
 • и важечка возачка дозвола (слика, име и потпис).

Следното прашање е потребно за да се потврди вашата тековна адреса. Ќе ви треба нешто од следново:

 • Извод од банка (издаден во последните три месеци),
 • Сметка за комунални услуги (издадена во последните три месеци),
 • Предлог-закон за данок на Советот (издаден во тековната година),
 • Издадено писмо од кредитна/дебитна картичка или припејд картичка (издадено во последните три месеци),
 • Договор за закуп (издаден во последните 12 месеци),
 • Извод за хипотека или станбен кредит,
 • Сертификат за осигурување на автомобил, дом, мобилен телефон (издаден во последните 12 месеци),
 • Формално писмо за прифаќање или прием на универзитет (издадено во последните 12 месеци),
 • Изјава за каталог (издадена во последните три месеци),
 • Извод за венчавка,
 • Договор за вработување или уплатница со видлива адреса (издаден во последните три месеци).

Обложувачите можат да продолжат со нивните напори за обложување откако ќе поднесат еден од документите потребни за секоја фаза од процесот на верификација.

Но, пред да навлеземе во тоа, коцкарите треба да имаат на ум дека тимот на MELbet може да побара некаков облик на банкарска верификација доколку откријат нешто луто во врска со плаќањата. Ако тоа се случи, тие ќе добијат е-пошта со инструкции за предавање на верификацијата доколку се побара.

Како да се најавите

Веднаш штом ќе се воспостави новата сметка, обложувачите ќе можат веднаш да се логираат користејќи ги своите нови ингеренции. Страницата за пријавување за MELbet е лесно разбирлива.

Обложувачите ќе можат да пристапат на веб-локацијата веднаш штом успешно ќе ги внесете и нивната е-пошта/корисничко име и нивната лозинка во соодветните полиња. Зелено копче означено како „Најави се“ може да се најде веднаш до црвеното копче означено како „Регистрирај се“

Следното објаснува како да се најавите, поделено на неговите чекори:

 1. Во горниот десен агол, кликнете на копчето за најавување.
 2. Внесете ја вашата адреса за е-пошта или лична карта или корисничкото име што го создадовте кога се регистриравте.
 3. Внесете ја вашата лозинка. Погрижете се да не пропуштите никакви специјални знаци или големи/мали букви.
 4. Започнете со обложување на вашите омилени спортови со кликнување на копчето „Најави се“ на дното на страницата.

Како да отклучите сметка

MELbet може да избере да заклучи сметка од многу причини. Сепак, прекршувањето на една од правилата на страницата е најчестиот поттик за оваа акција.

Можно е играчот да имал помалку од 18 години кога ја создал својата сметка, да има повеќе од една сметка, да извршил измама или дека страницата има други прашања или грижи за идентитетот или локацијата на обложувачот.

Е-пошта info@melbet.org да ја известите поддршката на MELbet доколку вашата сметка е веќе блокирана.

"(Сметката #) е блокирана." може да се користи како тема.

Еве ги најважните работи што треба да ги вклучите во телото на вашата е-пошта:

 • Постапката за регистрирање сметка е детално опишана.
 • Регистрацијата на сметката се врши на чие име и од кој уред.
 • Скенирана копија од лична карта и други документи за идентификација и скенирање на личната сметка на платниот систем што се користи за надополнување на сметката на играта. Имајте на ум дека обложувачите мора да ги достават сите скенирања во PDF формат.

Како да затворите сметка

Можете да ја деактивирате вашата сметка со контактирање на MELbet преку е-пошта и да побарате да ја отстрани вашата сметка од нивната база на податоци. Обложувачите можат да го направат тоа со пишување е-пошта до MELbet.

Да претпоставиме дека сте загрижени дека можеби имате зависност од коцкање и сакате да стекнете искуство во надминување на истата. Во тој случај, ова е одличен избор за да размислите.

Еве ги следните чекори што може да ги преземете:

 1. Отворете ја сметката за е-пошта поврзана со вашата сметка на MELbet
 2. Сега, напишете е-пошта адресирана до support@melbet.org.
 3. Напишете „БАРАЊЕ ЗА БРИШЕЊЕ НА МОЈАТА СМЕТКА“ во полето Предмет.
 4. Сега, составете е-пошта со барање да ја избришат вашата сметка од нивниот регистар и да ги избришат сите ваши податоци со нив, доколку ги има.

Еве примерок од е-пошта

Почитуван тим на MELbet:

Имам сметка во вашата база на податоци со број на сметка XXXXXX, а адресата на е-пошта поврзана со сметката е XXXX@email.com.

Во меѓувреме, од различни причини, решив да не ја користам сметката повторно; затоа, со почит барам да ја избришете мојата сметка од вашата база на податоци и сите известувања.

Од:

Вашето име.

Телефонски број.

Името, адресата на е-пошта и телефонскиот број во пораката мора да одговараат на сметката што сакате да ја откажете. Ова ќе докаже дека сте вистинскиот сопственик на сослушуваната сметка.

Новиот раб на обложување на Мелбет
2022-06-29

Новиот раб на обложување на Мелбет

Melbet е добро познат по своите извонредни услуги за спортско обложување. Играчите кои го користат провајдерот можат да учествуваат во различни спортски настани што се достапни. Од своето основање, платформата направи значителен развој за да обезбеди услуги од светска класа за своите корисници.