Melbet

Age Limit
Melbet
Melbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

About

¨Melbet е претпријатие кое започна во 2012 година. Потекнува од Источна Европа, исто така е лиценцирано во Курасао и Нигерија. Компанијата исто така има канцеларии во Русија и Кипар и има лиценца да работи во Кенија и Естонија.

Бидејќи страницата е регулирана во Курасао, коцкарите можат да веруваат дека Мелбет правилно ќе се справи со нивните депозити и дека наградите ќе се доделуваат праведно. Ова е напишано во ситните букви на процесот на регистрација на MELbet, а информациите за нивната лиценца се исто така широко достапни.

/melbet/about/

Games

Спортската книшка на Melbet има многу различни спортови и пазари за избор. Имате шанса да учествувате во повеќе од 1.000 настани секој ден. Со други зборови, нема да ви биде досадно. Можете да се обложувате на фудбал, кошарка, хокеј, одбојка, бокс, крикет, ски-скокови, велосипедизам, бејзбол и многу други спортови.

Melbet исто така ви овозможува да се обложувате на многу различни пазари. Со други зборови, секогаш имате опција. Можете да се обложувате на големите спортови што ги нуди букмејкерот или можете да се обложувате на разновидна низа на нишани спортови или специфични настани, како што се европски хендикеп, скијање, голф, атлетика, директни натпревари, итн.

Withdrawals

Добивањето на паричната награда е исто толку возбудливо како и навивањето за вашиот омилен спортски тим или играч до победа. Моментот за повлекување на вашите добивки е откако ќе ја обложите потребната сума, ќе го преземете ризикот за бонусот и ќе соберете респектабилна рамнотежа. Многу новодојденци во Melbet се загрижени за тоа колку брзо можат да ги исплатат своите добивки.

Повлекувањето готовина на MELbet е исто толку лесно како и депонирањето, но има уште неколку чекори. За огромното мнозинство на гејмери, има најмалку 54 опции. Сепак, обложувачите мора прво да поминат низ низа фази. Еве преглед на процесот на повлекување.

Bonuses

Бонусите се одличен начин луѓето да добијат повеќе за своите пари кога се обложуваат, а понекогаш дури и можат да добијат многу. Има многу бонуси на MELBet за избор, а многу од нив се доделуваат редовно.

Во моментов, бонусот за добредојде на MELbet се совпаѓа со a првиот депозит на играчот фунта за фунта. Пред да стават облог, коцкарите треба двапати да ги проверат правилата за нивната локација.

Account

Процесот на регистрација на MELbet е едноставен. Откако ќе се пополни формуларот за регистрација, сите, дури и оние кои никогаш претходно не обложиле, ќе можат да се приклучат на страницата за само неколку минути. Не дозволувајте фактот дека неколку чекори што треба да ги преземете ви пречи. Играчите кои имаат проблем со пријавувањето може да добијат помош од одделот за услуги на клиентите.

Languages

Еден од најважните делови на секој превод на спортско обложување е тоа што е точен. Важно е да се запамети дека јазикот што се користи во индустријата е речиси совршен и мора да се преведе правилно за да се избегнат недоразбирања и поплаки.

Со компанија како MELbet, која е добро позната и им се допаѓа на спортските обложувачи ширум светот, важно е сите обложувачи да можат да разберат што пишува на нивната веб-страница.

Countries

MELbet е едно од најголемите и најдобрите места за обложување на спорт ширум светот. Во секој момент има повеќе од 400.000 луѓе кои се обложуваат на тоа. Значи, не е изненадувачки што MELbet дозволува луѓе од повеќето земји во светот да играат. Играчите мора да следат некои правила.

MELbet работи во повеќето земји, но неговата веб-страница, www.melbet.org, може да биде блокиран во некои. Иако оваа страница за обложување има други врски и начини за обложување на спорт, секогаш треба да проверите дали она што сакате да го правите е легално пред да го направите тоа.

Mobile

Отсуството на мобилна апликација беше главниот недостаток на MELbet подолго време; сепак, во август 2020 година, компанијата го реши ова прашање со развивање на алтернатива што може да се користи. Обложувачите може да ја преземат апликацијата директно за Android или iOS од официјалните продавници за апликации на соодветните платформи.

Tips & Tricks

Обложувањето само по себе може да биде пријатно поминување на времето; сепак, ставањето спортски облог со MELbet може да донесе дополнителни степени на возбуда, безбедност и придобивки за искуството. Следното е листа на совети и препораки кои ќе ви помогнат максимално да го искористите вашето време додека се обложувате на спорт на MELbet.

Responsible Gaming

Коцкањето и обложувањето треба да се сметаат само за уживање. Сметајте дека е слично на купување билет за кино или посета на музеј. Мора да бидете подготвени да изгубите пари и да сфатите дека загубите се неизбежен дел од уживањето во коцкањето. Кога станува збор за коцкањето, ова е несомнено правилната стратегија.

Луѓето кои предвидуваат или бараат да победат во коцкањето имаат поголема веројатност да развијат нарушувања на коцкањето. Во случај на загуба, тие може да се вознемират или иритираат, што може да ги натера да ризикуваат уште повеќе пари за да ги повратат загубите. Ова може да започне ужасна верижна реакција која брзо излегува од контрола.

Support

Тимот за грижа за корисници во MELbet е одговорен, брз и лесен за пристап. Оние кои сакаат да стапат во контакт со нив можат да го сторат тоа преку телефон или е-пошта. Може да отворите билет за поддршка директно од нивната почетна страница. По пронаоѓањето и кликнувањето на копчето Контакт на дното на веб-локацијата, посетителите можат да го пополнат формуларот со какви било проблеми, прашања или предлози. После тоа може да очекуваат одговор во текот на следниот ден.

Deposits

MELbet прифаќа низа опции за депозит од обложувалниците. Методите достапни за повеќето играчи се диктирани од нивната географска локација. Начините на плаќање достапни или ограничени во една земја може да не се достапни или ограничени во друга.

Депозитите може да се направат на различни начини, од кои сите се моментални и, во најголем дел, не чинат ништо. Некои може да наплатат малку надомест. Може да има ограничувања на начините што може да се користат за да се добие одреден бонус. Како резултат на тоа, коцкарите треба темелно да ги разгледаат условите и условите пред да депонираат пари.

Security

Како сајт за спортско обложување достапен низ целиот свет, MELbet презеде мерки за заштита на интересите и на веб-локацијата и на играчите што ја користат.

FAQ

Следниве се некои од најчесто поставуваните прашања од клиентите на MELbet пред да ставите спортски облог.

Affiliate Program

Поединци кои сакаат да соработуваат со MELbet можат да се регистрираат како подружници. Бизнисот е ниска цена бидејќи не бара канцеларија, повеќе персонал или капитал. Треба само да управувате со играчите и да се проширите.

Да претпоставиме дека некое лице се истакнува во маркетинг преку е-пошта, социјално вмрежување, блогирање или работа на партнерски веб-страници. Во таква околност, Affiliate програмата MELbet е фантастична опција за нив да заработат повеќе приходи.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (34)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеДепозит бонус
ВалутиВалути (24)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Ерменски драми
Канадски долари
Кинески јуани
Кувајски динари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Турски лири
Швајцарски франци
ДржавиДржави (72)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Аргентина
Бангладеш
Бахреин
Белорусија
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Исланд
Казакстан
Канада
Катар
Кенија
Кина
Колумбија
Кувајт
Либија
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Мороко
Мјанмар
Намибија
Непал
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Пакистан
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Танзанија
Тајван
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (46)
Методи за повлекувањеМетоди за повлекување (8)
Bitcoin
EcoPayz
MasterCard
Neteller
Payeer
Perfect Money
Visa
WebMoney
СофтверСофтвер (6)
Endorphina
Microgaming
NetEnt
PariPlay
TVBET
Wazdan