Melbet - Games

Age Limit
Melbet
Melbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Games

Спортската книшка на Melbet има многу различни спортови и пазари за избор. Имате шанса да учествувате во повеќе од 1.000 настани секој ден. Со други зборови, нема да ви биде досадно. Можете да се обложувате на фудбал, кошарка, хокеј, одбојка, бокс, крикет, ски-скокови, велосипедизам, бејзбол и многу други спортови.

Melbet исто така ви овозможува да се обложувате на многу различни пазари. Со други зборови, секогаш имате опција. Можете да се обложувате на големите спортови што ги нуди букмејкерот или можете да се обложувате на разновидна низа на нишани спортови или специфични настани, како што се европски хендикеп, скијање, голф, атлетика, директни натпревари, итн.

Најпопуларни спортови

Постојат а многу спортови за обложување во Melbet, но фудбалот (или фудбалот за некои) се чини дека е најпопуларен.

Како пример за тоа колку добро оваа спортска книшка го покрива фудбалот, секој ден има повеќе од десетина натпревари за обложување, а повеќето од нив имаат повеќе од еден пазар за обложување.

Луѓето често велат дека англиската Премиер лига е најголемата и најдобрата фудбалска лига во светот. Ова важи и кога станува збор за обложување. Ќе можете да се обложувате на сите 380 натпревари во една сезона, вклучувајќи ги и облозите во игра. Но, можете да се обложувате на други работи, како регионални турнири.

Обложување во живо

Обложување во игра, исто така наречено „обложување во живо," е кога обложувалницата им дозволува на луѓето да се обложуваат или да уплаќаат пари додека се игра игра. да биде брз.

Обложувањето во живо на MELbet функционира прилично добро. Тие ви дозволуваат да се обложувате во реално време на голем број спортски настани. Но, покриеноста варира за турнирите кои не се толку големи.

Исто така, некои настани се пренесуваат во живо на веб-страницата. Тие дури имаат функција за луѓе кои сакаат да следат повеќе од еден настан. Некои од нив може да се користат дури и пред играчот да заврши со пријавувањето за MELbet. Преносот во живо функционира добро, без разлика дали ја користат апликацијата MELbet или десктоп страницата.

Тенис

Иако тенисот не е популарен спорт во некои земји, обложувачите ширум светот сакаат да се обложуваат на него.

На Тенис распоредот е поставен така што игрите се играат речиси секој ден, поради што спортот е толку популарен. Бидејќи АТП и ВТА турите одат низ целиот свет, натпреварите може да се случат во секое време, дури и во текот на работната недела.

Друга добра работа за обложување на тенис е тоа што организациите задолжени за спортот и ставија на располагање на јавноста многу статистики и други информации за него. На овој начин, на тенисот се гледа како на еден од спортовите кои размислуваат за напред.

Кошарка

Тоа е безбедно да се каже кошарката е популарен облог на меѓународната сцена. Ги спојува брзите, неочекувани игри со широк опсег на можности за обложување за да им обезбеди на играчите широк опсег на опции. Кошарката е еден од најлесните спортови за обложување, но кошаркарските обложувачи мора да имаат основно разбирање за спортот за да можат успешно да учествуваат.

НБА е врв на кошарката. Кога наесен започнува кошаркарската сезона, целото внимание на обложувачите е насочено кон лигата и нејзините играчи. Но, има голем број регионални натпреварувања во кои кошаркарите можат да уживаат, како што се Евролигата, турската кошаркарска суперлига, кошаркарската Бундес лига во Германија и многу повеќе.

Хокеј на мраз

Хокеј на мраз е еден од највозбудливите спортови во светот, а обложувањето на него го прави уште повозбудливо. Обложувањето во хокеј е слично на другите тимски спортови по тоа што им овозможува на навивачите да предвидат кој тим според нив ќе победи на натпреварот. Коцкарите исто така може да се обложуваат на вкупниот број постигнати голови, како и на различни други пазари за обложување специфични за играта.

НХЛ привлекува играчи од целиот свет да се натпреваруваат за Купот на Лорд Стенли и да играат на една од најистакнатите хокејски платформи во Северна Америка, што го прави ова натпреварување огромна ждрепка за букмејкерите.

Сепак, европските лиги како SHL, KHL и Liiga покажаа дека хокејот може да напредува на кое било ниво и дека обложувачите може да имаат активност.

Одбојка

Одбојката е доста популарна и има значителна база на фанови, особено во одредени нации. Ова е особено точно и покрај тоа што нема огромен број следбеници како оние на некои други спортови, како што е асоцијативниот фудбал. Поради ова, огромното мнозинство од големите спортски обложувалници, ако не и сите, нудат облози на одбојка.

Обложувачите ќе имаат можност да ги обложуваат натпреварите кои се дел од националните одбојкарски натпревари, натпреварите кои се дел од меѓународните клупски натпреварувања и, секако, натпреварите кои се одржуваат меѓу репрезентациите на различни земји за време на Олимпијадата, Светското првенство. , Светското првенство или кое било друго натпреварување што го организира ФИВБ. Играчите можат да обложуваат и на натпреварите во одбојка за мажи и за жени.

Пинг Понг

Бидејќи избувнувањето на СОВИД-19 ги прекина практично сите спортови во пролетта 2020 година, интересот за обложување на пинг-понг почна да расте.

И покрај избувнувањето на пандемијата, неколку лиги во пинг-понг продолжија со работа. Обложувачите беа задоволни што пронајдоа игра на која можеа да вложат, особено затоа што беше позната.

Турнири во пинг-понг се најпопуларните места за ставање облози кога ја гледате играта. Како и тенисот, овие турнири ги привлекуваат врвните играчи на глобално ниво и некои од најдлабоките натпревари.

Летните олимписки игри, Светските првенства на ITTF, Светските екипни првенства, Светските првенства за мажи и жени и големото финале на светската турнеја ITTF се сите настани што треба да се гледаат.

На што друго да се обложувате

Политика

Откако Доналд Трамп победи на претседателските избори во САД во 2016 година со сосема неочекувана победа, страствените обложувачи почнаа да ги сфаќаат можностите во политичкото обложување.

Обложувачите можат да се обложуваат на политички исходи на различни начини. Фјучерсите се вид на облог што коцкарите можат да го стават на исходот од идните настани. Обложувач, на пример, може да стави облог на следниот претседател на Соединетите Држави или на лицето кое ќе биде номинирано во Врховниот суд на Соединетите држави. Исто така, постојат облози за предлог, како што е обложувањето дали политичарот би употребил одреден збор за време на говорот или не.

Обложување на политика е еден од најнепредвидливите пазари за обложување, што значи дека постои можност за заработка на големи плаќања врз основа на супериорните коефициенти обезбедени од креаторите на коефициенти.

Обложувачите можат да се обложуваат на политички настани во Обединетото Кралство, САД, Европа, Ирска и Австралија, вклучително и Брегзит.

ТВ обложување

Обложувањето со ТВ-програма стана сè попопуларно во последните неколку децении. Обложувањето со реално ТВ привлече големо внимание од обложувачите. Во реалноста телевизија, конкурентите се соочуваат еден против друг на различни начини. На овие емисии има многу нови лица. Но, на етерот има некои реални шоуа опфатени со познати личности.

Еден од најпримамливите делови на Обложувањето со реално ТВ е широк спектар на опции.

Прво поставете ги вашите „стандардни“ облози. Ова се облози за тоа кој ќе победи на програмата, ќе се пласира во следната рунда и како ќе помине секој играч во рејтингот.

Покрај тоа, ќе најдете облози за предлог уникатни за секое шоу. На пример, предизвикот за имунитет може да ви дозволи да шпекулирате кој натпреварувач на Големиот брат би победил.

Коцкарите можат да се обложуваат на различни телевизиски настани, вклучително и натпреварите „Добиј талент“.

Други облози

Има многу специјални облози што може да ги поставите на MelBet. Тие дури нудат Space Specials Bet, за тоа која вселенска компанија ќе биде првата што ќе стави човечко суштество на Марс. MelBet исто така има шанси за раскинување на познати личности, олимписки маскоти и многу повеќе.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (34)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеДепозит бонус
ВалутиВалути (24)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Ерменски драми
Канадски долари
Кинески јуани
Кувајски динари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Турски лири
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Е-пошта за поддршка
ДржавиДржави (72)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Аргентина
Бангладеш
Бахреин
Белорусија
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Исланд
Казакстан
Канада
Катар
Кенија
Кина
Колумбија
Кувајт
Либија
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Мороко
Мјанмар
Намибија
Непал
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Пакистан
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Танзанија
Тајван
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (46)
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
Dirección General de Juegos y Sorteos Mexico
Методи за депозитМетоди за депозит (34)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Beeline
Bitcoin
Bitcoin Cash
Bradesco
Credit Cards
Crypto
Debit CardDogecoinEcoPayz
Ethereum
Jeton
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Neosurf
Neteller
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
Santander
Siru Mobile
Tele2
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay.bg
СофтверСофтвер (6)
Endorphina
Microgaming
NetEnt
PariPlay
TVBET
Wazdan