ZodiacBet Рецензија на книговодителите 2024

ZodiacBetResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусБонус 1000 долари
Широк избор на игри
Опции за плаќање Sofort и Crypto
ВИП услуга
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк избор на игри
Опции за плаќање Sofort и Crypto
ВИП услуга
ZodiacBet is not available in your country. Please try:
Eliza Radcliffe
ReviewerEliza RadcliffeReviewer
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Bonuses

Bonuses

Најдобрите онлајн обложувалници ќе привлечат нови обложувачи со фантастично понуда за добредојде. Ако обожавателите на онлајн обложување се пријават на Zodiacbet, тие можат да добијат 100% бонус до 100 евра. За да ја отклучат оваа промоција, тие мора да депонираат најмалку 10 евра. Тие исто така треба да користат промотивен код за да ја побараат понудата.

Секогаш е мудро да ги прочитате условите за кој било бонус пред да одлучите дали страницата е соодветна. Промоцијата за пријавување на Zodiacbet не е премногу комплицирана за разбирање. Барањата за обложување и за почетниот депозит и бонус износот е поставен на 10x. Ова е многу пониско од просекот забележан на други сајтови, кој има тенденција да биде 30x. Ако играчите имаат доволно среќа, тие би можеле да однесат дома 10 пати поголема од сумата со која биле наградени.

Ова не е единствениот бонус што може да се најде на веб-страницата. Zodiacbet редовно ја ажурира својата страница со промоции, така што тие се поврзуваат со најновите спортски настани од висок профил. Постои дури и билтен што коцкарите можат да го користат за да бидат во тек со најновите понуди. На пример, има повремени бонуси без депозит за да ги искористите.

Бонус кодовиБонус кодови
Games

Games

Квалитетот на обложувањето во Zodiacbet може да се определи според опсегот на достапни пазари. Се нуди разновиден сет кој опфаќа повеќе од 20 популарни спортови. На шансите за обложување се доволно конкурентни да се ривал на неколку други сајтови кои исто така излегоа во 2020 година. Шансите се прикажани дури во пет различни формати за да одговараат на базата на меѓународни играчи. Може да се смени во фракционо, американско, малајско, хонгконгско или индонезиско.

Спортовите што ги нуди оваа онлајн обложувалница го вклучуваат следново:

 • Американски фудбал
 • Бадминтон
 • Бејзбол
 • Кошарка
 • Бокс
 • Крикет
 • Возење велосипед
 • Пикадо
 • Голф
 • Greyhound трки
 • Ракомет
 • Трки со коњи
 • Хокеј на мраз
 • ММА
 • Мотоспорт
 • Рагби
 • Снукер
 • Пинг Понг
 • Тенис
 • Одбојка

Додека овие пазари ќе им се допаднат на љубителите на популарни спортови, забележлив е недостаток на ниши опции. Наместо тоа, страницата е фокусирана на обезбедување облози за големи игри и турнири.

Software

Провајдерите на софтверот ZodiacBet се врвни, нудејќи мазен и лесен интерфејс што го олеснува обложувањето и управувањето со вашата сметка. Може да видите повеќе софтвери за спортско обложување на ZodiacBet , како што е - што ви овозможува да имате пристап до најновите трендови и функции. Освен тоа, може да очекувате непречено обложувачко искуство без прекини поради постојаните ажурирања и подобрувања на софтверот.

Payments

Payments

Опции за плаќање во ZodiacBet: начини на депозит и повлекување

Кога станува збор за депозити и повлекувања во ZodiacBet, ќе најдете широк спектар на опции кои одговараат на вашите преференции. Еве што треба да знаете:

Популарни методи:

 • Банкарски жичен трансфер

 • Виза

 • MasterCard

 • Скрил

 • Софорт (од Скрил)

 • Нетлер

 • Пајз

 • Paysafe картичка

 • Ојтлер

 • GiroPay

 • Интерак

 • Многу подобро

 • Крипто (Криптовалута)

 • Брз банкарски трансфер

  Брзина на трансакција: Депозитите обично се обработуваат веднаш, што ви овозможува да започнете да играте веднаш. Повлекувањата може да потрае некое време во зависност од избраниот метод, при што е-паричниците обично се најбрзи.

  Надоместоци: ZodiacBet не наплаќа никакви надоместоци за депозити или повлекувања. Сепак, секогаш е добра идеја да проверите кај вашиот давател на плаќања за потенцијалните трошоци што може да ги применат.

  Ограничувања: Минималниот износ на депозит е [валута], додека максималната граница варира во зависност од избраниот метод. За повлекувања, постои и минимална и максимална граница.

  Безбедносни мерки: ZodiacBet дава приоритет на безбедноста на вашите трансакции со имплементирање на напредна технологија за шифрирање и следење на строги регулаторни упатства.

  Специјални бонуси: Одредени начини на плаќање може да понудат специјални бонуси или промоции. Внимавајте на овие поволности при изборот на претпочитаниот метод.

  Флексибилност на валутите: ZodiacBet поддржува повеќе валути, вклучувајќи [листа на поддржани валути]. Ова осигурува дека играчите од различни земји можат лесно да вршат трансакции без да се грижат за надоместоците за конверзија на валута.

  Ефикасност на услуги на клиентите: ако имате какви било проблеми или проблеми поврзани со плаќањето, тимот за услуги на клиентите на ZodiacBet е достапен [24/7] на повеќе јазици ([арапски/фински/француски/германски/италијански/англиски]). Тие се посветени на обезбедување ефикасна и корисна помош за решавање на сите проблеми со кои може да наидете.

Со широк спектар на опции за плаќање, безбедни трансакции и одлична услуга за клиентите, ZodiacBet обезбедува непречено и без мака финансиско искуство за сите играчи.

Deposits

Важноста на обезбедувањето на корисниците со многу различни начини на депонирање се задржува на ZodiacBet . Може да откриете 4 опции што ви одговараат, како што се MasterCard, Visa, Neteller, MuchBetter и други. Со кратко време на обработка и строги безбедносни мерки на претпазливост, ZodiacBet се труди да ги направи депозитите што е можно поедноставни.

Withdrawals

Овој провајдер ви дава неколку опции за уплата на вашите победи и заработка. Повлекувањата може да се бараат на различни безбедни методи. Најголемиот дел од барањата за повлекување се исполнуваат во рок од неколку работни дена. Со ZodiacBet , можете да бидете сигурни дека повлекувањето не е воопшто непријатност. Со толку многу опции, извлекувањето на вашите пари е брзо и лесно. Повлекувањата се обработуваат брзо и ефективно, обично во рок од неколку работни дена. Ова осигурува дека ќе ги добиете не само вашите целосни победи, туку и без непотребни одложувања.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+181
+179
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+4
+2
Затвори

Јазици

+2
+0
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

За да ги зачувате вашите приватни податоци безбедни, ZodiacBet наметна неколку безбедносни и безбедносни слоеви. За да се гарантира фер и отворена игра, ZodiacBet се подложува на редовно тестирање од независни трети страни. Можете да бидете сигурни дека вашите лични податоци ќе останат доверливи и дека со игрите се постапува праведно кога ја користите оваа доверлива услуга за спортско обложување.

Лиценци

Security

Во ZodiacBet , вашата безбедност е главен приоритет. Веб-страницата користи стандардни безбедносни техники за заштита на корисничките податоци од неовластен пристап. Плус, ZodiacBet користи рутинско следење за откривање и спречување штетни активности. Ова осигурува дека вашите финансиски и лични податоци се безбедни додека се коцкате.

Responsible Gaming

ZodiacBet е посветен на одговорното играње и нуди различни алатки кои ќе ви помогнат да го ограничите ризикот. Овие карактеристики вклучуваат ограничувања за депозити, опции за откажување и пристап до ресурси за луѓе со зависност од коцкање.

About

About

Веб-страницата Zodiacbet е нов конкурент на пазарот за спортско обложување. Обложувањето преку Интернет на Zodiacbet беше објавено во јавноста неодамна во 2020 година. Компанијата е управувана од Bellona NV, додека самата платформа е напојувана од Delasport. Коцкарите ќе го проценат најдобриот онлајн обложувач врз основа на тоа колку е доверлив.

Ова може да се утврди со разбирање на телото што ја регулира локацијата. Во случајот на Zodiacbet, се користи лиценца од Курасао. Бројот на лиценцата е 8048/JAZ. Раниот одговор на страницата беше позитивен и се чини дека нема сериозни проблеми во однос на безбедноста на играчите. Покрај тоа, C256-битната SSL технологија за дигитално шифрирање помага да се подобри севкупната безбедност.

Спортската книшка прифаќа играчи од преку 150 различни нации. Сепак, примарната целна публика е јасно оние што живеат во Азија и Европа. Интерфејсот е компатибилен со следните јазици: англиски, француски, германски, фински, италијански и арапски. До платформата може да се пристапи и преку компјутер и преку мобилни уреди.

Има и посветена апликација. Алтернативно, љубителите на обложување можат да ја користат страницата на прелистувачот за да ставаат спортски облози. Деласпорт го снабдува софтверот. Искусните обложувачи веќе ќе бидат запознаени со Delasport бидејќи може да се најде на широк спектар на други популарни обложувалници.

Зошто да се обложувате во Zodiacbet?

Концептот на секого за најдобра веб-страница за онлајн обложување ќе биде различен. Ако обложувачот бара нешто со многу разновидни и ниши пазари, тогаш Zodiacbet можеби не е вистинската локација за нив. Меѓутоа, ако нивното онлајн обложување се фокусира на повеќе спортски настани од висок профил, тогаш овој провајдер е идеален.

Интерфејсот на веб-страницата им дава на корисниците многу контрола. Ако сакаат да се вклучат во обложување во живо, тогаш има ажурирана статистика за тековните натпревари. Поедноставената графика значи дека корисниците нема да мора да гледаат пренос во живо. Наместо тоа, нивниот фокус може да биде само на настапите на двата тима/играчи.

Промотивните понуди гарантираат дека и новите и лојалните играчи се наградени. Овие бонуси се прилично конкурентни и им даваат на луѓето нешто ново во текот на годината.

Регистрирањето на Zodiacbet е многу лесно да се направи. Минималниот депозит е стандарден и фер. Понатаму, процесот може да биде практично моментален. Многу коцкари веруваат дека иднината на индустријата е во криптовалутите. Ако е така, тогаш Зодијакбет се одликува со иднината преку обезбедување опции за плаќање од овој тип. Опфатени се и љубителите на потрадиционални методи и е-паричници. Севкупно, Zodiacbet е мејнстрим-фокусиран провајдер кој е безбеден и доверлив, пријатен за публиката.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Создавањето сметка со ZodiacBet е едноставен процес, за кој се потребни само неколку минути за да се заврши. Ќе треба само да предадете некои од вашите лични податоци и да изберете најава и лозинка. Откако вашата сметка е подготвена, можете да скокнете во акцијата за обложување или да отидете директно на бонусите за да видите што може да биде достапно. Всушност, една од најдобрите предности е колку е лесно да се движите на страницата и колку добро функционираат сите функции. Можете да ја проверите вашата историја на обложување, да видите колку сте блиску до исполнување на барањата за обложување и да управувате со вашата банка - без да го напуштите вашиот дом.

Support

Ако некогаш имате какви било прашања или грижи за вашата сметка или процесот на обложување, тимот за поддршка на клиентите на овој провајдер е секогаш достапен да ви помогне. Нивните упатени претставници ќе ви помогнат на пријателски и професионален начин, осигурувајќи дека ќе го имате најдоброто можно искуство додека играте во ZodiacBet .

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

 • Истражете го делот за спорт: ZodiacBet ви овозможува да откривате интересни спортови, истовремено обезбедувајќи ви се што е потребно за да уживате во вашите омилени. * Зграби бонуси и промоции: за да започнете, ZodiacBet нуди значителен бонус. Внимавајте на претстојните бонуси и промоции како што се бесплатни облози или повторно вчитувања. * Најдобар метод за депонирање: Изберете го најзгодниот начин на депозит од една од опциите ZodiacBet . За да ви помогне да одлучите кои опции се најдобри, можете лесно да ги испробате, на пример: MasterCard, Visa, Neteller, MuchBetter . * Останете информирани: Направете го вашето истражување и бидете во тек со најновите настани и спортовите на кои се обложувате. Следете ги спортските вести и ажурирања за да останете информирани и проверете ги спортовите како: Пинг Понг, Спорт, Австралиски фудбал, MMA, Снукер за да истражувате нови опции и да останете ажурирани.

Promotions & Offers

За да ви помогне да го извлечете максимумот од времето поминато во обложување, ZodiacBet нуди неколку различни промоции. Можете да ги користите нивните промоции за да испробате нови стратегии и облози без да вложувате голем дел од вашите сопствени пари. Освен тоа, разумните барања за обложување на промоциите на ZodiacBet го олеснуваат повлекувањето на добивките од бонус.

Live Casino

Live Casino

Сајтот се издвојува во однос на обложување на спорт, благодарение на бројните достапни функции во живо. Овој онлајн обложувач нуди обложување во игра, пред натпревар и целосно обложување. Обложувањето во живо му дозволува на играчот да го постави својот избор дури и кога натпреварот е сè уште во тек. Овие пазари им овозможуваат на корисниците пристап до ажурирани резултати и промени на коефициентите. На тој начин, обложувачот може да продолжи да биде информиран за играта во реално време. Спортското обложување во живо преку Интернет е понудено од Zodiacbet за фудбал, тенис и кошарка.

Сепак, нивото на достапност за овој тип на обложување ќе се разликува многу во зависност од конкретниот настан. На пример, натпреварите на Светското првенство имаат поголема веројатност да го понудат тоа наместо повеќе натпревари од помалите лиги. Резултатот, хендикеп и над/помалку се најпопуларните типови облози во живо. Zodiacbet обезбедува календар на настани, водичи за обложување и ажурирани страници за статистика. Во последниве години, некои обложувалници почнаа да користат преноси во живо. Сепак, тоа не е случај за Zodiacbet. Наместо тоа, корисниците треба да се потпрат на графика која го следи напредокот на натпреварите.

About the author
Eliza Radcliffe
Eliza Radcliffe
About

Елиза „Лизи“ Редклиф, позната како „Критична кралица“ на BettingRanker, има орелско око за детали и репутација за обезбедување на најсеопфатни прегледи во областа на онлајн обложувањето. Со талент за откривање на скриеното, нејзините критики ги водат обложувачите и почетниците и ветераните.

Send email
More posts by Eliza Radcliffe