Сè за Horse Racing Odds

Беа потребни многу години за коњските трки да го најдат својот пат меѓу јавноста. Денес претставува спорт со голем број гледачи, а особено е познат меѓу обложувалниците за спортско обложување.

За што е интересно обложување на коњски трки е фактот дека правилата и видовите облози варираат од земја до земја. На пример, во Северна Америка можете да се обложувате на победникот на трката, но не и на позициите, додека во Европа и Азија можете да се обложувате на групниот пласман во зависност од бројот на коњи кои учествуваат на трката.

Сè за Horse Racing Odds
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Сè за коефициентите за коњски трки, линиите за обложување и ширењето

Сè за коефициентите за коњски трки, линиите за обложување и ширењето

Една од причините зошто обложувањето преку коњски трки е толку популарно е едноставноста на обложувањето. Покрај тоа, трките се секогаш брзи и динамични, така што никогаш нема да ви биде досадно.

The Preakness Stakes, Grand National, Дерби на Кентаки, Prix de l'Arc de Triomphe, Melbourne Cup и Nakayama Grand Jump се сите примери на коњски трки што се одржуваат низ целиот свет кои привлекуваат огромен обложувачки сообраќај.

Повеќето онлајн обложувалници за трки со коњи нудат многу опции за обложување кои се многу забавни.

Обложување со пари за трки со коњи

Кога ќе го изберете овој метод, всушност треба да го изберете коњот на кој се обложувате за да победи и единствениот начин на кој вашиот облог ќе биде победнички е вашиот коњ да биде на прво место. Трките со коњи имаат навистина широк спектар на шанси за парична линија, почнувајќи од навистина ниски коефициенти како 1,20 до многу високи коефициенти, понекогаш дури и над 300.

Многу е важно да не се плашите да се обложувате на коњи со големи шанси. Се разбира, ова треба да биде поткрепено со солидна анализа и знаење. Има многу обложувачи кои се плашат од обложување на високи коефициенти за коњски трки.

Тие би рекле дека шансата за победа е премала и постојано паѓаат во стапицата на обложување на коефициент на коњски трки под 2,50 што не се препорачува за обложување на коњски трки. По некое време, сите ќе знаете кога преземањето ризици се исплати и како да ги забележите вредните можности.

Сè за коефициентите за коњски трки, линиите за обложување и ширењето
Формирање коњски трки и како да се обложите на коњски трки

Формирање коњски трки и како да се обложите на коњски трки

Ова е најзапоставеното, но многумина тврдат дека е најважниот фактор за анализа на трка на која сакате да се обложувате. Обидете се да ги разберете стиловите на трчање на протагонистите и што најмногу би им одговарало. На пример, ако имаме два сериозни агресивни фаворити напред, и двајцата се склони да се уништат едни со други напред и да го расчистат патот за коњот што беше позади.

Слично на тоа, ако на коњот напред му се даде благ почеток да води без притисок, многу е поголема веројатноста да трча најдобро. Многу од ова е прашање на чувство на стомакот што ќе дојде од искуството на гледање илјадници трки и преземање прецизни белешки.

Коњите од поголемите, попознати столпчиња генерално се преценети во однос на нивната вистинска форма. Обидете се да не подлегнувате на гласини и репутација и фокусирајте се на она што сте го виделе со свои очи.

Помладите учесници кои штотуку почнуваат се често поентузијасти од оние кои веќе доживеале успех во минатото. „Новите“ тренери имаат одлични стартови над скоковите, кои обложувалниците се уште не ги примениле на своите листи.

Формирање коњски трки и како да се обложите на коњски трки
Објаснети линиите за обложување на коњски трки

Објаснети линиите за обложување на коњски трки

Поставете и покажете

Ставете облог за коњски трки значи дека ќе победите ако коњот на кој се обложувате е на прво или на второ место. Шансите за обложување овде обично се пониски од облозите за победа, но добивате резервна копија ако вашиот коњ заврши втор во тесна завршница.

Кога станува збор за прикажување, тоа ви дава уште поголема шанса да направите грешка, бидејќи избраниот коњ може да биде на едно од првите три места и ќе го добиете облогот. Шансите се многу помали отколку кога играте Win и Place.

Низ таблата

На овој начин можете да ги вклучите сите три претходни облози одеднаш. Значи, се обложувате дека вашиот коњ ќе биде прв, еден од двајца и еден од три. Шансите се добри, не се огромни, бидејќи шансите за погодување се поголеми. Овој метод е доста популарен, бидејќи е интересен и вклучува повеќе опции.

Exacta

Ваквите облози се малку поризични и се препорачува прво да се пробаат некои од поедноставните наведени погоре. Овој облог значи дека треба да погодите кој коњ ќе биде прв, а кој втор и само ако се појави тој точен редослед и вие сте победникот.

Објаснети линиите за обложување на коњски трки
Како да ги најдете најдобрите коефициенти за обложување на трки со коњи

Како да ги најдете најдобрите коефициенти за обложување на трки со коњи

Најголемо внимание секогаш треба да се посвети на квалитетот на коефициентите при изборот на кладилница за трки со коњи. Ако планирате редовно да се обложувате на коњски трки, приоритет треба да биде обложувањето со најдобри коефициенти. Различни букмејкери ќе имаат различни коефициенти за коњи во иста трка, а вие сакате да се обложувате со највисоки можни коефициенти за да обезбедите максимален износ на добивки доколку победите.

Исто така, при изборот на обложувачница за трки со коњи, сакате да бидете сигурни дека обложувалницата што ја користите го плаќа максималниот број места. Ќе бидете многу разочарани кога ќе видите дека вашиот коњ завршува четврти и ќе имате поразен облог, за да сфатите дека доколку сте го ставиле истиот облог со друга обложувалница, тие ќе го исплателе и четвртопласираниот.

Конечно, при изборот на букмејкер за трки со коњи, секогаш внимавајте на најдобрите бонуси. Има многу онлајн обложувалници кои нудат фантастично бонуси за добредојде, додека други ќе имаат специјални промоции за коњски трки.

Како да ги најдете најдобрите коефициенти за обложување на трки со коњи
Најдобрите веб-локации за обложување преку Интернет за шансите за трки со коњи

Најдобрите веб-локации за обложување преку Интернет за шансите за трки со коњи

Трките со коњи се секогаш популарни, па пристапот до доверливи информации е прилично лесен. Најлесен начин за собирање податоци е да ги следите профилите на социјалните мрежи на штали, џокеи и тренери. Исто така, треба редовно да ги посетувате локациите за трки со коњи како што се SkiRacing, The Guardian и At Races. Оваа страница објавува многу корисни информации за обука, трки и коњи.

Во споредба со другите спортови, да се најде најдобрата обложувалница која нуди добри шанси и линии за трки со коњи е доста тешко бидејќи не сите го сметаа за профитабилно.

Како и да е, на најголемите онлајн спортски книги има добри понуди за трки со коњи. Еден од нив секако е Вилијам Хил. Сите опции за обложување на трки со коњи за кои можете да размислите може да се најдат таму и често има промоции кои го прават обложувањето со коњски трки уште повозбудливо.

1xBet е уште едно место каде што можете да најдете сè што ќе посакате кога станува збор за коњски трки. Добри коефициенти, разновидни опции и обложување во живо е сè што ви треба за да уживате во обложувањето на коњски трки.

Најдобрите веб-локации за обложување преку Интернет за шансите за трки со коњи
Совети и трикови за шансите за обложување на коњски трки

Совети и трикови за шансите за обложување на коњски трки

Подготвената стратегија е од големо значење во обложувањето со коњски трки. Убаво е да имате план до кој ќе се придржувате и на тој начин ќе избегнете потенцијални загуби.

Кога станува збор за коњски трки, анализата пред трката е веројатно најважниот дел од обложувањето. Секогаш треба да внимавате на формата на самиот коњ, како и на условите на патеката и другите фактори кои можат да влијаат на трката. Одвојувањето време за мало истражување обично ќе се исплати.

На интернет можете да најдете различни програми кои ви ги даваат сите корисни статистички информации за коњите, нивните тренери, па дури и нивните сопственици. Обично, овие апликации се наплаќаат. Сепак, цената не е висока, па вреди да се инвестира во еден од нив.

Исто така, следете ги помалите одгледувачи и нивните достигнувања, а не само посилните столпчиња. Многу обложувачи мислат дека со играњето на најголемите фаворити секогаш ќе профитираат, но тоа можеби не е вистина. Побарајте и ѕвезди во подем, особено ако сакате да играте облози за повеќе позиции.

Не е лошо што и покрај сите расположливи прегледи и статистики, вие водите и сопствена евиденција за коњите бидејќи не размислувате баш исто како и луѓето кои се задолжени за обработка на податоците.

Совети и трикови за шансите за обложување на коњски трки
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)