JoyCasino Рецензија на книговодителите 2024

JoyCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $2.000 + 200 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
JoyCasino is not available in your country. Please try:
Eliza Radcliffe
ReviewerEliza RadcliffeReviewer
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Bonuses

Bonuses

Новите обложувачи во JoyCasino можат да бидат сигурни дека добро се забавуваат со дарежлив избор на бонуси и промоции. На бонус за добредојде е големо тврдење кое ги наградува обложувачите врз основа на нивните минимални депозити. Со депозит од €/$20-€/$49, обложувачите можат да добијат 200% бонус до €/$50. Депозит од €/$50-€/$499 на обложувачот добива 150% засилување до €/$300 додека €/$500 нагоре му доделува бонус на обложувачот

од 100% до 2000 €/$ и бесплатен облог од 20 €/$. Откако ќе го искористат овој бонус за добредојде, има повеќе да ги искористат предностите. Некои од нив вклучуваат;

 • Соберете комбинации и победи x100
 • Спортски натпревар
 • 5% Cashback во спортско обложување

Обложувачите мора да регистрираат сметка и да направат минимален депозит пред да пристапат до овие бонуси. Тие исто така треба да ги прочитаат специфичните услови за секој бонус/промоција.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+3
+1
Затвори
Games

Games

Со JoyCasino , можете да се обложувате на огромен избор на спортови поради обемниот каталог, кој редовно се ажурира и подобрува. Спортовите како Австралиски фудбал, MMA, Снукер, Бејзбол, Бадминтон и други се дизајнирани да го направат спортското обложување возбудливо и преполно со адреналин. Без разлика дали сте искусен професионалец или штотуку почнувате со спортско обложување, ќе откриете шанси и пазари кои одговараат на вашето ниво на вештини и лични преференци. Во споредба со конкурентите, JoyCasino има еден од најлесните интерфејси за навигација. Плус, корисникот на страницата го прави едноставно лоцирањето на посакуваните спортски настани.

Software

Провајдерите на софтверот JoyCasino се врвни, нудејќи мазен и лесен интерфејс што го олеснува обложувањето и управувањето со вашата сметка. Може да видите повеќе софтвери за спортско обложување на JoyCasino , како што е - што ви овозможува да имате пристап до најновите трендови и функции. Освен тоа, може да очекувате непречено обложувачко искуство без прекини поради постојаните ажурирања и подобрувања на софтверот.

Payments

Payments

За да направи депозити и повлекувања што е можно побезболно, JoyCasino прифаќа бројни начини на плаќање. Без разлика дали депонирате или повлекувате на JoyCasino , уверени сме дека нивните начини на плаќање ќе ги најдете погодни и безбедни.

Deposits

Обложувачите кои го посетуваат JoyCasino за прв пат или како редовни уживаат во разновиден избор на методи за депонирање. Вклучува методи на конвенционални валути и методи на дигитални валути за олеснување на крипто трансакциите. Повеќето начини на депонирање се бесплатни, но некои имаат наплата од 5% поврзани со нив. Проверете во делот Услови и правила дали методот по ваш избор има трошоци. Постои и листа на земји каде што не се дозволени депозити. Минималниот депозит е 10 евра или 5 евра во зависност од користениот метод, додека не постои ограничување на максималниот депозит. Методите на депозит вклучуваат;

 • Виза
 • MasterCard
 • Доверливо
 • AdvCash
 • WebMoney
 • YandexMoney
 • Етереум
 • Маестро
 • ecoPayz
 • Биткоин
 • Јетон

Спортската книшка има детален дел за правила и услови за мали детали што би можеле да влијаат на депозитите, па прочитајте ги веднаш штом ќе креирате сметка.

Withdrawals

JoyCasino е инклузивна платформа за обложување, а обложувачите можат да ги повлечат своите добивки користејќи различни начини за плаќање. И покрај тоа што има многу да избираат, обложувачите можат да повлечат средства само користејќи го истиот метод што се користи за депонирање. Барањата за повлекување направени на пари кои не го исполниле условот за обложување ќе бидат одбиени. Износот за повлекување варира од метод до метод, но крипто методите имаат повисоки минимални граници. Максималната граница е ограничена на 100.000 долари. Во зависност од користениот метод, плаќањата се обработуваат во рок од неколку минути до максимум два дена. JoyCasino им овозможува на играчите да вршат трансакции во повеќе валути, вклучувајќи;

 • американски долари
 • евра
 • ЕТХ
 • БТК
 • CAD
 • потполковник
 • NOK
Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+171
+169
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+3
+1
Затвори

Јазици

+11
+9
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

За да ги зачувате вашите приватни податоци безбедни, JoyCasino наметна неколку безбедносни и безбедносни слоеви. За да се гарантира фер и отворена игра, JoyCasino се подложува на редовно тестирање од независни трети страни. Можете да бидете сигурни дека вашите лични податоци ќе останат доверливи и дека со игрите се постапува праведно кога ја користите оваа доверлива услуга за спортско обложување.

Лиценци

Security

Безбедноста е област на голема загриженост меѓу обложувачите ширум светот. Секој сака гаранција за обложување без стрес и овој обележувач има за цел да ја увери својата публика. JoyCasino е во сопственост на Darmaco Trading Limited, компанија која е лиценцирана од Владата на Курасао. Со подредени законитости, обележувачот има вградено високотехнолошки нивоа на шифрирање за да се осигура дека сите кориснички податоци остануваат безбедни од каков било неовластен пристап. Обележувачот дозволува и трансакции во криптовалути, еден од сигурните начини за одржување на финансиската анонимност. Обложувачите се охрабруваат да преземат и лични мерки како користење силни лозинки за да ја наметнат безбедноста од нивна страна. Спортската книга, исто така, спроведуваше редовни безбедносни прегледи за да се осигура дека обложувачите ја задржале својата автентичност.

Оваа спортска книшка е ограничена во различни земји. Играчите во овие јурисдикции бараат VPN услуги за пристап до оваа страница. Тие вклучуваат:

 • Авганистан
 • Австралија
 • Белгија
 • Канада
 • Кина
 • Куба
 • Чешка република
 • Данска
 • Естонија
 • Франција
 • Макао
 • Холандија
 • Северна Кореа
 • Шведска
 • Швајцарија
 • Обединето Кралство
 • Соединети Држави

Ако обложувачите наидат на какви било проблеми додека се обложуваат, спортската книшка има биро за услуги на клиентите на англиски јазик за да помогне да се реши тоа. Иако спортската книшка е достапна на повеќе од 10 јазици, поддршката за корисници работи само на англиски јазик.

Responsible Gaming

JoyCasino е посветен на одговорното играње и нуди различни алатки кои ќе ви помогнат да го ограничите ризикот. Овие карактеристики вклучуваат ограничувања за депозити, опции за откажување и пристап до ресурси за луѓе со зависност од коцкање.

About

About

Напредокот во технологијата значително влијаеше на индустријата за игри. Обложувачите се преселија од обложувалниците да ставаат облози на нивните паметни телефони. Благодарение на многубројните добро воспоставени спортски книги, обложувачите повеќе не треба да ги напуштаат своите куќи. JoyCasino е онлајн казино и сеопфатна спортска книшка што беше лансирана во 2014 година. Таа е во сопственост на компанијата Pamadoro NV под Darmaco Trading LTD. Оваа компанија е лиценцирана според владата на Курасао. Обележувачот прифаќа љубители на спортови од повеќе од 100 земји во светот, вклучувајќи ги и европските, азиските и африканските земји. Спортската книшка е дом на различни пазари за обложување за многу спортови ширум светот. Има одлична веб-страница која поддржува дури и со прилив на луѓе. Спортската книшка има рустикална тема која изгледа како класичен лов на богатство. Платформата за обложување има и доверливо биро за услуги на клиентите и инклузивни начини на плаќање за својата глобална публика. Во овој преглед на обложување, внимателно ги разгледуваме карактеристиките што ги нуди JoyCasino и за што се обложувачите овде.

JoyCasino Sportsbook: употребливост, изглед и чувство

Joycasino sportsbook е идеја на компанија со други платформи за играње игри, па затоа има добра употребливост. Обложувачите можат да се обложуваат на повеќе од 40 спортови од пазарите за обложување, првенства и натпревари ширум светот. Платформата за обложување е напојувана од Betby, која гарантира дека обложувачите имаат најмалку 8.000 месечни настани и повеќе од 200 фудбалски пазари. Обележувачот нуди различни начини на плаќање за да ги олесни депозитите, обложувањето и повлекувањата за својата глобална публика. Плаќањата се обработуваат брзо, а повлекувањата трае само кратко време. Функциите за обложување се ограничени на целосна исплата и брзи облози, така што нема услуги за пренос во живо. Спортската книшка прифаќа различни различни валути, вклучително и крипто. Спортската книшка има домашна апликација која може да се преземе на Android и iOS, иако веб-локацијата е исто така оптимизирана за мобилно прелистување. Обележувачот има и поддршка за корисници во мирување на англиски јазик, која им служи на обложувачите без оглед на нивната временска зона. Некои од популарните игри на JoyCasino вклучуваат;

 • Фудбал/Фудбал
 • Кошарка
 • Тенис
 • Бокс
 • Рагби
 • Крикет
 • Одбојка
 • Формула 1
 • Пикадо
 • Одбојка

JoyCasino е добро воспоставена платформа за спортски книги и онлајн казино, лансирана во 2014 година за да и служи на глобалната заедница за обложување. Обележувачот порасна од неговото лансирање во глобален бренд со повеќе од 40 спортови од целиот свет од кои обложувачите можат да избираат. Спортската книшка е домаќин на серија сигурно плаќање и методи на депонирање кои добро им одговараат на глобалните обложувалници. Спортската книшка е достапна во многу валути, вклучително и криптовалути. Криптовалутите не ја прифаќаат само различноста; добро функционираат и како безбедносна мерка. JoyCasino е законски регистриран ентитет според законите на Владата на Курасао и покрај тоа што е ограничен во различни јурисдикции.

Иако JoyCasino има домашна апликација, таа исто така е оптимизирана за мобилно прелистување. Спортската книшка прифаќа повеќе од 10 јазици и им служи на обложувачи од различни континенти. Спортската книшка има и низа дарежливи бонуси и промоции, од бонуси за добредојде до чести. Ако сакате да истражувате повеќе од спортско обложување, има и казино полно со игри за проверка. Обложувачите секогаш треба одговорно да практикуваат коцкање. Можете да ја посетите страницата за одговорно коцкање за алатки за самоисклучување и тераписки сесии.

Кратки факти

Година на основање: 2014

Account

Создавањето сметка со JoyCasino е едноставен процес, за кој се потребни само неколку минути за да се заврши. Ќе треба само да предадете некои од вашите лични податоци и да изберете најава и лозинка. Откако вашата сметка е подготвена, можете да скокнете во акцијата за обложување или да отидете директно на бонусите за да видите што може да биде достапно. Всушност, една од најдобрите предности е колку е лесно да се движите на страницата и колку добро функционираат сите функции. Можете да ја проверите вашата историја на обложување, да видите колку сте блиску до исполнување на барањата за обложување и да управувате со вашата банка - без да го напуштите вашиот дом.

Support

Ако некогаш имате какви било прашања или грижи за вашата сметка или процесот на обложување, тимот за поддршка на клиентите на овој провајдер е секогаш достапен да ви помогне. Нивните упатени претставници ќе ви помогнат на пријателски и професионален начин, осигурувајќи дека ќе го имате најдоброто можно искуство додека играте во JoyCasino .

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

 • Истражете го делот за спорт: JoyCasino ви овозможува да откривате интересни спортови, истовремено обезбедувајќи ви се што е потребно за да уживате во вашите омилени. * Зграби бонуси и промоции: за да започнете, JoyCasino нуди значителен бонус. Внимавајте на претстојните бонуси и промоции како што се бесплатни облози или повторно вчитувања. * Најдобар метод за депонирање: Изберете го најзгодниот начин на депозит од една од опциите JoyCasino . За да ви помогне да одлучите кои опции се најдобри, можете лесно да ги испробате, на пример: Credit Cards, MasterCard, Neteller, Visa . * Останете информирани: Направете го вашето истражување и бидете во тек со најновите настани и спортовите на кои се обложувате. Следете ги спортските вести и ажурирања за да останете информирани и проверете ги спортовите како: Австралиски фудбал, MMA, Снукер, Бејзбол, Бадминтон за да истражувате нови опции и да останете ажурирани.

Promotions & Offers

За да ви помогне да го извлечете максимумот од времето поминато во обложување, JoyCasino нуди неколку различни промоции. Можете да ги користите нивните промоции за да испробате нови стратегии и облози без да вложувате голем дел од вашите сопствени пари. Освен тоа, разумните барања за обложување на промоциите на JoyCasino го олеснуваат повлекувањето на добивките од бонус.

About the author
Eliza Radcliffe
Eliza Radcliffe
About

Елиза „Лизи“ Редклиф, позната како „Критична кралица“ на BettingRanker, има орелско око за детали и репутација за обезбедување на најсеопфатни прегледи во областа на онлајн обложувањето. Со талент за откривање на скриеното, нејзините критики ги водат обложувачите и почетниците и ветераните.

Send email
More posts by Eliza Radcliffe