Rolletto Рецензија на книговодителите 2024

RollettoResponsible Gambling
CASINORANK
7/10
БонусБонус 1000 долари
Дом на водечки провајдери на софтвер
Разговорот во живо е отворен 24/7
Мобилен пријателски дизајн
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дом на водечки провајдери на софтвер
Разговорот во живо е отворен 24/7
Мобилен пријателски дизајн
Rolletto is not available in your country. Please try:
Eliza Radcliffe
ReviewerEliza RadcliffeReviewer
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Bonuses

Bonuses

Приклучувањето на Rolletto доаѓа со својот фер дел од награди во бонуси. Новите обложувачи можат да започнат со спортскиот бонус за добредојде. Правењето на првиот депозит ги прави обложувачите подобни за бонус од 150% до 1500 евра. За да се квалификува за ова, обложувачот мора да заврши минимален депозит од 20 €. Бонусот за добредојде е само еден од многуте бонуси понудени во Rolletto, а обложувачите можат да ги проверат на страницата со промоции. Други бонуси вклучуваат:

 • 3+1 Freebet, каде што три облози ви заработуваат дополнителен бесплатен облог врз основа на минималниот износ на облози од претходните три.
 • 10% бонус за враќање на готовина што не може да се користи заедно со други промотивни функции. Контактирајте ја поддршката за корисници за повеќе информации.
 • Бонус за крипто депозит за прв депозит помеѓу 20 €/$ и 600 €/$ добијте бонус од 170%
 • Спортски бонус за добредојде од 150% до 1500 €/$

Постојат услови за секој бонус пред да се вклучите со него. Некои имаат ограничувања за кои можеби сакате да знаете. На пример, обложувачите можат да учествуваат само во едно бонус промо во исто време. Обложувачите можат да пристапат до други ексклузивни бонуси со тоа што ќе бидат членови на програмата.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+3
+1
Затвори
Games

Games

Ролето има бела и портокалова тема која ги поздравува обложувачите кога ќе се логираат на неа. Спортската книшка има јасен таб што ги прикажува домот, спортот, во живо и е-спортот; остатокот е делот за казино. Кога ќе кликнете на делот за спорт, отворате страница со листа на лиги на левата страна, ширење на топ настани, претстојни настани, настани во живо и омилени. Згора на ова ширење, тековните бонуси се прикажани во слајдшоу. Десната страна има уплатница. Спортската книшка е исто така оптимизирана да работи на мобилни уреди и десктоп компјутери без никакви проблеми. Веб-страницата овозможува брзи депозити и повлекувања користејќи многу методи и валути. Исто така, има сигурна и достапна услуга за поддршка на клиентите што обложувачите можат да ја користат кога имаат потреба.

Ролето има три вида шанси; Децимална, американска и фракционална. Веб-страницата е достапна и на неколку јазици за да можат да избираат обложувачите. Некои од врвните спортови во Ролето вклучуваат;

 • Фудбал
 • Кошарка
 • Хокеј на мраз
 • Рагби
 • американски фудбал
 • Ракомет
 • Формула 1
 • Бокс
 • Тенис
 • Пинг Понг

Иако некои функции се бесплатни, обложувачите мора да регистрираат сметка пред да ставаат облози или да гледаат настани во живо. Освен популарните спортови од целиот свет, Rolletto нуди и различни виртуелни спортови за другите фанови. Најдобрите лиги во казиното Ролето вклучуваат:

 • Лигата на шампионите на УЕФА
 • Лига Европа на УЕФА
 • ЕУФА Европа конференциска лига
 • премиер лига
 • Ла Лига
 • Бундеслигата
 • Серија А
 • Лига 1
 • НБА
+94
+92
Затвори

Software

Провајдерите на софтверот Rolletto се врвни, нудејќи мазен и лесен интерфејс што го олеснува обложувањето и управувањето со вашата сметка. Може да видите повеќе софтвери за спортско обложување на Rolletto , како што е - што ви овозможува да имате пристап до најновите трендови и функции. Освен тоа, може да очекувате непречено обложувачко искуство без прекини поради постојаните ажурирања и подобрувања на софтверот.

Payments

Payments

За да направи депозити и повлекувања што е можно побезболно, Rolletto прифаќа бројни начини на плаќање. Без разлика дали депонирате или повлекувате на Rolletto , уверени сме дека нивните начини на плаќање ќе ги најдете погодни и безбедни.

Deposits

Обезбедувањето различни методи за депонирање за обложувачите е едно од гаранциите за инклузивност. Rolletto има повеќе методи за депонирање отколку што можете да броите. Спортската книшка прифаќа и крипто и други традиционални валути. Од обложувачите може да се бара да проверат дали претпочитаниот метод е достапен во нивната земја. Ако не е, има достапни алтернативи. Има минимални ограничувања кога станува збор за депонирање со помош на криптовалути. Минималниот износ на обложувачите може да депонира 20 евра или негов еквивалент во избраната валута. Некои од методите за депонирање во Rolletto вклучуваат;

 • Виза
 • MasterCard
 • Мифинитност
 • PaySafe картичка
 • Нетлер
 • Скрил
 • Доверливо
 • Банкарски трансфер
 • Софорт
 • Revolut
 • Монеро
 • Биткоин
 • Лајткоин
 • Етереум

Withdrawals

Брзото повлекување е дел од она што ја прави спортската книшка добра, а во Rolletto тие го разбираат тоа. Обложувачите можат да уживаат во брзите методи на исплата. Во зависност од претпочитаниот метод, времето за повлекување трае од три до пет дена и помалку од еден ден за криптовалутите. Минималниот износ што обложувачите можат да го повлечат е 20 евра, што е еквивалентно на друга валута. Максимумот што играчот може да го повлече е 7500 евра неделно или 15.000 евра месечно. Сепак, оваа граница може да се продолжи кога обложувачот е на високо ниво на ВИП.

Обложувачите исто така се обврзани да ги повлечат своите добивки во рок од три банкарски дена. Од нив се бара и да исполнат минимален услов за обложување пред да побараат повлекување. Обложувачите можат да ги повлечат своите средства во која било од прифатените валути, кои вклучуваат;

 • БТК
 • евра
 • американски долари
 • ЕТХ
 • LTE

Можете да кликнете на делот Валута под Таксономии за да ја видите листата на сите достапни валути.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+188
+186
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+1
+-1
Затвори

Јазици

+3
+1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

За да ги зачувате вашите приватни податоци безбедни, Rolletto наметна неколку безбедносни и безбедносни слоеви. За да се гарантира фер и отворена игра, Rolletto се подложува на редовно тестирање од независни трети страни. Можете да бидете сигурни дека вашите лични податоци ќе останат доверливи и дека со игрите се постапува праведно кога ја користите оваа доверлива услуга за спортско обложување.

Лиценци

Security

Обложувачите се уверени на високо ниво на безбедност во Ролето. Еден од начините на кои ова се проверува е лиценцирањето, а Rolletto е лиценциран според органот за игри во Курасао. И покрај тоа што работи легално, на обложувачите од следните земји им е ограничено да обложуваат за вистински пари;

 • САД и нејзините територии
 • Италија
 • Холандија
 • Курасао
 • Франција
 • Шпанија
 • ОК

Покрај следените јурисдикторни прописи, Rolletto користи и внатрешни системи за да ги заштити обложувачите. Веб-страницата е високо шифрирана со користење на високо ниво на шифрирање. Тие исто така бараат од обложувачите да постават двофакторна автентикација како личен слој на заштита. И покрај строгата безбедност што ја нуди оваа обложувалница, обложувачите треба да ги чуваат лозинките и другите информации за најавување приватни. Обложувалницата не дозволува малолетни обложувања и подготви политика за самоисклучување за да им помогне на обложувачите да управуваат со нивните часови и ограничувања за депозити. Сите овие се преземени мерки за да се осигура дека обложувачот може да одржи мир на умот додека ужива во спортот.

Responsible Gaming

Rolletto е посветен на одговорното играње и нуди различни алатки кои ќе ви помогнат да го ограничите ризикот. Овие карактеристики вклучуваат ограничувања за депозити, опции за откажување и пристап до ресурси за луѓе со зависност од коцкање.

About

About

Речиси секојдневно се појавуваат меѓународни спортски книги. Во навалица, може да биде тешко да се избере еден, освен ако не се издигнат погоре. Еден од обложувалниците што станува популарен во светот на коцкањето е установата од 2020 година наречена Rolletto.

Rolletto е спортска книга во сопственост и управувана од Santeda International BV Оваа компанија поседува неколку други глобални платформи за коцкање. Тој е лиценциран според органот за игри на Курасао, што е гаранција за оние кои бараат легитимност. Спортската книшка на Rolletto е една од ретките со кратка листа на ограничени земји и импресивни шанси со експанзивните пазари за обложување. Веб-страницата има обложувачи опфатени во однос на импресивни глобални пазари за обложување, бонуси, начини на плаќање и многу повеќе. Продолжете да ја читате нашата рецензија за Ролето за да ги најдете добрите, лошите и сè што е измеѓу.

Резиме на Rolletto Sportsbook

Ролето е двегодишна спортска книшка што прави некои бранувања во светот на обложувањето. Со широкиот избор на пазари за обложување, обложувачите може да очекуваат да ги најдат спортовите што ги сакаат и да се обложуваат на нив овде. Има убави бонуси и за нови обложувачи и редовни. Спортската книшка ги опфаќа криптовалутите, што ја прави една од ретките што го прават тоа. Брзите и ефикасни начини на депозит и плаќање го прават обложувањето непречено без грешки.

Спортската книшка има една од најкратките списоци на ограничени земји, што значи дека многу повеќе земји имаат право да се обложуваат овде. Rolletto е достапно на многу јазици, што го прави поволен избор за обложувачите кои претпочитаат да го користат својот мајчин јазик. Спортската книшка не нуди само спортски пазари; има и импресивен дел за казино. Можете да ги проверите денес!

Кратки факти

Компанија: Santeda International BV
Година на основање: 2020

Account

Создавањето сметка со Rolletto е едноставен процес, за кој се потребни само неколку минути за да се заврши. Ќе треба само да предадете некои од вашите лични податоци и да изберете најава и лозинка. Откако вашата сметка е подготвена, можете да скокнете во акцијата за обложување или да отидете директно на бонусите за да видите што може да биде достапно. Всушност, една од најдобрите предности е колку е лесно да се движите на страницата и колку добро функционираат сите функции. Можете да ја проверите вашата историја на обложување, да видите колку сте блиску до исполнување на барањата за обложување и да управувате со вашата банка - без да го напуштите вашиот дом.

Support

Ако некогаш имате какви било прашања или грижи за вашата сметка или процесот на обложување, тимот за поддршка на клиентите на овој провајдер е секогаш достапен да ви помогне. Нивните упатени претставници ќе ви помогнат на пријателски и професионален начин, осигурувајќи дека ќе го имате најдоброто можно искуство додека играте во Rolletto .

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

 • Истражете го делот за спорт: Rolletto ви овозможува да откривате интересни спортови, истовремено обезбедувајќи ви се што е потребно за да уживате во вашите омилени. * Зграби бонуси и промоции: за да започнете, Rolletto нуди значителен бонус. Внимавајте на претстојните бонуси и промоции како што се бесплатни облози или повторно вчитувања. * Најдобар метод за депонирање: Изберете го најзгодниот начин на депозит од една од опциите Rolletto . За да ви помогне да одлучите кои опции се најдобри, можете лесно да ги испробате, на пример: Bank Transfer, Neteller, MasterCard, Visa . * Останете информирани: Направете го вашето истражување и бидете во тек со најновите настани и спортовите на кои се обложувате. Следете ги спортските вести и ажурирања за да останете информирани и проверете ги спортовите како: Рагби, Флорбол, Бенди, Фудбал, Биатлон за да истражувате нови опции и да останете ажурирани.

Promotions & Offers

За да ви помогне да го извлечете максимумот од времето поминато во обложување, Rolletto нуди неколку различни промоции. Можете да ги користите нивните промоции за да испробате нови стратегии и облози без да вложувате голем дел од вашите сопствени пари. Освен тоа, разумните барања за обложување на промоциите на Rolletto го олеснуваат повлекувањето на добивките од бонус.

About the author
Eliza Radcliffe
Eliza Radcliffe
About

Елиза „Лизи“ Редклиф, позната како „Критична кралица“ на BettingRanker, има орелско око за детали и репутација за обезбедување на најсеопфатни прегледи во областа на онлајн обложувањето. Со талент за откривање на скриеното, нејзините критики ги водат обложувачите и почетниците и ветераните.

Send email
More posts by Eliza Radcliffe