Обложување на NCAA March Madness онлајн

На списокот на годишни главни кошаркарски настани има малку повеќе висок профил од NCAA дивизија I за мажи во кошарка. Исто така колоквијално се нарекува мартовско лудило. На овие турнири учествуваат 68 од најголемите колеџ кошаркарски тимови. Поединечни елиминациски игри се користат за да се одреди најдобриот тим. Нив ги води Националната колеџска атлетска асоцијација.

Како што сугерира името, тие се одржуваат секоја година во март. Коцкарите ќе треба да почекаат до овој период од годината за онлајн компаниите за спортски книги да отворат пазари за настанот.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Сè што треба да знаете за обложување на NCAA March Madness

Сè што треба да знаете за обложување на NCAA March Madness

Не постои единствено место за овие игри. Како и другите големи кошаркарски лиги, тие се распространети низ различни градови низ САД. Има награден фонд од 170 милиони долари, од кои секое училиште од Дивизија I добива дел од. Ако се покажат добро за време на турнирите во март лудило, нивниот удел во овој фонд може да се зголеми.

Оние кои не се запознаени со спортот може да ја сметаат колеџската кошарка за малку аматерска. Сепак, во последните децении спортските тимови во NCAA го направија овој настан важен датум во професионалниот кошаркарски календар.

Веб-страници за онлајн обложувалници ширум светот анализирајте ги перформансите на тимовите за да ги одредите нивните шанси да стигнат до првото место.

Сè што треба да знаете за обложување на NCAA March Madness
Сè што треба да знаете за кошарката

Сè што треба да знаете за кошарката

Кошарката е една од најголемите форми на популарни спортови. За време на натпреварите за овие турнири два тима се натпреваруваат еден против друг. Има по пет играчи за секој тим. Главната цел е да се пука што повеќе кошарки колку што е можно во обрачот на противничката екипа.

Во исто време, играчите треба да го бранат својот обрач од напади. Стандарден гол од поле ќе му донесе на тимот два бода. Ако тоа се направи додека сте позиционирани зад линијата за три поени, тогаш ќе бидат доделени три.

Фаули се клучен аспект на кошаркарските турнири. Кога ќе се појават, часовникот е запрен. Тимот што е фаулиран може да упати неколку слободни удари со обрач. Овие вредат по еден поен. До крајот на играта за победник се прогласува тимот кој освоил најголем број поени. За време на спортски настани тие обично напредуваат во следната фаза.

Понекогаш двата тима ќе ремизираат. Ако тоа е случај, стандардна регулатива за прекувремена работа. Топката се движи со отскокнување додека трча. Ова е познато како дриблинг. Играчите во напад се способни да користат широк спектар на различни типови на удари.

Сè што треба да знаете за кошарката
Зошто NCAA March Madness е популарно за обложување?

Зошто NCAA March Madness е популарно за обложување?

Луѓето може да бидат изненадени од нивото на популарност што го постигнуваат колеџските кошаркарски настани како што е мартовското лудило. Всушност, таа е ривал на онаа на НБА. Има многу причини зошто обложувалниците посветуваат толку големо внимание на NCAA.

Има поголеми шанси мноштво тимови да стигнат до врвот. Ова е во контраст со НБА каде што реално само петмина се фаворити на обложувалниците.

Играчите на NCAA треба да се докажуваат со секој натпревар. Не им се исплаќаат големите суми дадени на професионалци. Како резултат на тоа, секој кошаркарски натпревар на кој тие учествуваат бара од нив да го покажат своето ниво на вештини.

Коцкарите можат да ги засноваат своите облози на фактот дека секој учесник игра според своите највисоки способности. Ова, исто така, го прави малку полесно да се одреди најдобар тим.

Многу љубители на спортот сметаат дека мартовското лудило е „вистинска кошарка“ бидејќи е неизвалкано од корпоративно мешање. Натпреварувачите очигледно имаат страст за самата игра наместо едноставно да постигнат ниво на слава или да добиваат плата. Ова е главната причина зошто NCAA турнирите се толку висок профил. Тоа е помогнато од гласното охрабрување на обожавателите.

Зошто NCAA March Madness е популарно за обложување?
Како да се обложите на NCAA март лудило

Како да се обложите на NCAA март лудило

Ако коцкарот сака едноставен тип на облог, тој може да постави облози со пари. Ова може да вклучи одбирање на преовладувачкиот тим, како и колку парични поени ќе освојат. Како што лицето го поставува својот тип на облог, потенцијалните исплати често се зголемуваат. Сепак, компромисот е дека шансите ќе се намалат.

Бројните веб-локации за обложувалници на интернет им дозволуваат на корисниците да вклучат статистика за натпревари во нивните облози. Тие може да вклучуваат тројки, блокади и скокови. Многу коцкари сакаат да одберат потенцијален МВП за поединечни игри за мартовски лудило.

Парлеј облог овозможува неколку тимови да се додадат на еден единствен облог. Максимумот е обично осум тима. Нивните збирови треба да го покријат ширењето на поени за натпревар. Колку е помал бројот на тимови, толку поголеми ќе бидат шансите за победа. Ако се изберат осум, коефициентот може да биде 150/1. Иако исплатата може да изгледа примамлива, многу е малку веројатно дека предвидувањата ќе се остварат.

Кошаркарските турнири како што е March Madness се идеални за фјучерс обложување. Обложувачот избира еден тим за кој веруваат дека на крајот ќе стане број еден. Важно е да се земат предвид моменталната статистика и минатите перформанси. Обложувалниците на Niche може да понудат повеќе егзотични типови на облози.

Како да се обложите на NCAA март лудило
Најдобрите NCAA страници за обложување за лудило во март во 2024

Најдобрите NCAA страници за обложување за лудило во март во 2024

Играта на кошарка е исклучително популарна во заедниците за онлајн обложување. На некои страници за обложувалници е втор по фудбалот. Со таква распространетост на обложувачот за прв пат може да му биде тешко да избере пристојни брендови. Кога станува збор за обложување на кошарка, се издвојуваат три страници. Првиот е Вилијам Хил. Кога ќе започнат шампионатите на NCAA, оваа страница ќе понуди низа примамливи пазари.

Во минатото Вилијам Хил беше претежно познат по обложувалниците од тули и малтер. Во поново време се пресели на интернет. Распоредот на нивната страница е рационализиран во неговиот дизајн, што им олеснува на корисниците брзо да поставуваат облози во кошарка.

Алтернативно, коцкарот може да го искористи 888 Спорт за обложување на првенствата во мартовски лудило. Генерално, нејзината страница ги означува сите важни полиња. Нуди добра безбедност, многу банкарски методи, разновидни типови облози и пријателска поддршка на клиентите. 888 Sport ќе им се допадне на луѓето кои бараат солидна обложувалница. Друга опција е Mr Play.

Како бренд е помалку познат од William Hill и 888 Sport. И покрај ова, платформата во сопственост на Aspire Global се покажа како многу популарна кај љубителите на кошарката. Се одликува со следење на натпревари и обложување во игра.

Најдобрите NCAA страници за обложување за лудило во март во 2024
Историја на NCAA мартовско лудило

Историја на NCAA мартовско лудило

Во 2011 година, радиодифузерот CBS Sports го ребрендираше машкиот кошаркарски турнир NCAA дивизија I како „Мартовско лудило“. Како резултат на тоа, некои спортски љубители може да претпостават дека овој настан е стар нешто повеќе од една деценија.

Сепак, нејзината историја е многу побогата. Всушност, неговото потекло оди до 1852 година. Универзитетите како Јеил и Харвард се предизвикуваа меѓусебно на трки во веслање. До крајот на 1800-тите, ова се прошири и на други спортови, вклучително и кошарка.

На почетокот на 20 век имаше притисок да се создаде организација фокусирана на промена на правилата за спорт на колеџ и правење побезбедна. До 1905 година беше формирана Меѓуколегиската атлетска асоцијација на Соединетите Држави (IAAUS). Неговото име беше променето во NCAA во 1910 година.

NCAA создаде низа правила за кошарката во текот на 20 век. Зголемување имаше и во членството и во бројот на првенства. Беа направени договори со мрежи за емитување на овие игри. Како резултат на тоа, повеќе коцкари можеа да ги гледаат и да се обложуваат на нив.

Ова доведе до тоа NCAA шампионатите (и особено март лудилото) да станат многу висок профил. Организацијата сега има годишни нето приходи во десетици милиони долари.

Историја на NCAA мартовско лудило
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)