Dafabet

Age Limit
Dafabet
Dafabet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

Dafabet

Пред да изберете компанија за онлајн спортско обложување, мудро е да го разберете нејзиното потекло. Во случајот со онлајн обложувалницата Дафабет, таа е основана во 2004 година во Макати, Филипини. Компанијата има за цел да обезбеди обложување за спорт и за азискиот пацифик и за европскиот регион.

Dafabet е водечки бренд во приватна сопственост за AsianBGE. Лиценцата/регулира ја лиценца/регулира првата Cagayan Leisure and Resorts и Cagayan Economic Zone Authority. Во моментов има над 1000 луѓе кои работат за Dafabet. Тие помагаат да се обезбеди тоа обложување на спорт е безбедно, забавно и сигурно.

Кога Dafabet за прв пат беше основан, се грижеше исклучиво за азискиот пазар за коцкање. Подоцна се прошири во ОК и почна да го рекламира брендот спонзорирајќи голем број познати британски фудбалски клубови. Како последица на тоа, голем број коцкари во оваа земја најверојатно ќе бидат свесни за постоењето на Дафабет. AsianBGE (корпорацијата што е сопственик на Dafabet) поседува лиценца за далечинско коцкање за Обединетото Кралство.

Тоа е под регулаторно тело на Комисијата за коцкање во Велика Британија. Dafabet често се наоѓа во топ 50 листата за најдобри веб-локации за спортско обложување моментално достапни. Во последниве години, исто така, се појави како силен провајдер за коцкање еСпорт.

Спорт кој се нуди во Дафабет

Кога ги барате најдобрите онлајн обложувалници, обложувачот ќе наведе различни пазари како критичен критериум. Треба да има многу типови на натпревари заедно со конкурентни коефициенти за обложување. Dafabet обезбедува повеќе од 20 спортски дисциплини за обложување. Фудбалот и трките со коњи се најпопуларните активности за онлајн обложување преку Dafabet. Други што треба да се земат предвид вклучуваат:

 • американски фудбал
 • атлетика
 • Австралиски правила
 • Бејзбол
 • Кошарка
 • Бокс
 • Крикет
 • Возење велосипед
 • Пикадо
 • ГАА фудбал
 • ГАА Херлинг
 • Голф
 • Ракомет
 • Хокеј на мраз
 • ММА
 • базен
 • Рагби лига
 • Рагби унија
 • Снукер
 • Пинг Понг
 • Тенис
 • Одбојка

Минималниот влог за обложување е £ 1, така што овие пазари треба да обезбедат разумно широка привлечност. Максималните влогови може да се разликуваат во зависност од спортот и шансите. Огромниот избор вклучува некои од најпопуларните спортови, како и некои други ниши.

Општо земено, колку се помали маржите на облогот, толку подобро ќе биде коцкарот. Маржите за спортско обложување поблиску до ознаката 100% имаат тенденција да бидат подобри од оние кои надминуваат 110%.

Зграда за спортски облози во Дафабет

Кога обложувате во Dafabet, коцкарот има опција да започне со кеш-аут уште пред да заврши натпреварот. Ако е така, тогаш тие можат да добијат делумни добивки на облогот што го ставиле. Ова може да заврши да биде повисоко или пониско од нивниот првичен влог. Износот ќе зависи од коефициентот во моментот на уплата. Оваа опција има тенденција да биде фаворизирана од луѓе кои веруваат дека нивниот облог може да заврши со загуба.

Сепак, љубителите на онлајн обложување наместо тоа би можеле да претпочитаат да ја користат алатката Bet Builder. Тоа е одличен начин за обложувачите да добијат нарачана цена за нивните облози. Изградбата на облози вклучува избор и комбинирање на различни различни исходи на спортскиот натпревар.

Во суштина, тоа е персонализиран акумулаторски облог. Изградбата на облози им дава на коцкарите поголемо ниво на слобода со практично бесконечен број на можности. Коефициентите се исто така веднаш објавени, заштедувајќи му на коцкарот драгоцено време.

Плаќања во Dafabet

Коцкарите природно ќе сакаат многу начини на плаќање. За жал, кога станува збор за спортско обложување онлајн со Dafabet, постојат само три опции. Тоа се стандардни дебитни картички, Neteller или Skrill. Добрата вест е дека времето на обработка е брзо, а минималниот депозит е релативно низок.

Кога обложувачите сакаат да уплатат, сè што треба да направат е да ја потврдат нивната стандардна адреса за наплата. Откако ќе заврши овој процес, тие можат да депонираат дури 10 фунти за да започнат со обложување. Максималниот износ варира во голема мера во зависност од начинот на плаќање.

За дебитни картички, највисокиот износ е 3.000 фунти. Сепак, тоа е 200.000 фунти преку Skrill и 60.000 фунти за корисниците на Neteller. Затоа високите ролери подобро е да се одлучат за методи на е-паричник.

Без оглед на тоа како лицето ќе избере да го изврши своето плаќање, депозитот ќе се обработи веднаш. Корисниците на Dafabet можат да имаат само една активна картичка во секое време.

Картичката може да се смени со контактирање на поддршката за корисници. Обично потребни се меѓу три и пет работни дена за да се обработи повлекувањето. Повремено од корисникот може да биде побарано да постави документи за да може да се потврди неговиот идентитет. Сепак, ова обично се случува само при првото повлекување.

Бонуси понудени во Dafabet

Најдобриот онлајн обложувач ќе има многу бонуси достапни. Овој онлајн обложувач успева да привлече нови коцкари со неколку различни промоции. Сепак, недостасуваат и некои од постандардните. На пример, нема добредојдени понуди за жителите на ОК. Ова може да заврши со отуѓување на голем дел од нивната база на клиенти.

Ова може да се промени во блиска иднина. Една од првите работи што ги бара коцкарот при изборот на нов провајдер е пристојна понуда за добредојде. Ако Dafabet продолжи да ги занемарува бонусите за пријавување, може да забележи пад кај корисниците.

Коцкарите во Обединетото Кралство, исто така, ќе бидат разочарани кога ќе прочитаат дека моментално не им е достапна ВИП програма. Од друга страна, азиските клиенти добиваат пристап до поширок спектар на промоции. Без оглед на ова прашање, сите корисници можат да ги искористат предностите на повеќекратните бонуси за спортска книга. Постојат шанси да добиете бесплатни облози на одредени натпревари. Дафабет дава и многу конкурентни шанси за коњски трки.

Промоциите имаат тенденција да се фокусираат на фудбалските клубови официјално спонзорирани од Дафабет. На пример, еден тековен бонус им дава на корисниците можност да освојат бесплатен облог од 5 фунти доколку можат да предвидат резултати за полно работно време за натпреварите на Селтик ФК.

Зошто да се обложувате во Дафабет?

Постојат многу причини зошто обложувањето на Dafabet преку Интернет би било привлечно и за почетниците и за искусни играчи. Иако можеби не е најдобар сајт за онлајн обложување на сите времиња, Dafabet сè уште успева да понуди конкурентни коефициенти на низа активни пазари за обложување. Во зависност од тоа каде се наоѓа коцкарот, има неколку промотивни понуди кои треба да ги искористите.

Понекогаш луѓето кои се борат со прекумерно коцкање сакаат услуга што ќе им помогне умерено да уживаат во обложувањето. Ова несомнено е случај со Дафабет. Постојат неколку одговорни алатки за коцкање на страницата дизајнирани да го направат искуството забавно без да се надмине одреден буџет.

Без оглед на тоа колку е одлична страницата за обложување, корисникот понекогаш може да се најде со проблем што треба да се реши. Кога тоа ќе се случи, од витално значење е тие да можат да контактираат со претставник на компанијата кој може брзо да им помогне. Добрата вест е дека Dafabet нуди 24/7 поддршка за корисници.

Корисничкиот интерфејс е уште една област каде страницата блеска. Лесно е да се движите до различни делови и спортски пазари. Понатаму, целокупниот дизајн е визуелно привлечен без да биде натрупан. Dafabet е идеален за секој кој сака поедноставено обложувачко искуство се додека не бара добредојдени понуди.

Total score7.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2004
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Тајландски
Хинди
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонус
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (13)
Јужнокорејски вон
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Виетнамски донг
Евра
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Кинески јуани
Малезиски рингити
Полски злоти
Руски рубли
Сингапурски долари
Тајландски бах
ДржавиДржави (9)
Јапонија
Јужна Кореа
Виетнам
Индија
Индонезија
Кина
Малезија
Русија
Тајланд
Методи за повлекувањеМетоди за повлекување (5)
Neteller
Paysafe Card
Skrill
Visa
WebMoney
СофтверСофтвер (2)
Opus Gaming
Playtech
СпортСпорт (36)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
MMA
Pai Gow
Rocket League
StarCraft 2
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортовиВозење велосипедКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
РагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
СнукерТенисФормула 1ФудбалХокеј на мраз