Paripesa Рецензија на книговодителите 2024

ParipesaResponsible Gambling
CASINORANK
7.8/10
БонусБонус $1500 + 150 бесплатни вртења
Широк опсег на слотови
Прифаќа крипто
Пријателски за мобилни телефони
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк опсег на слотови
Прифаќа крипто
Пријателски за мобилни телефони
Paripesa is not available in your country. Please try:
Eliza Radcliffe
ReviewerEliza RadcliffeReviewer
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Bonuses

Bonuses

Постојат две главни видови на бонуси понудени во Парипеса. Првиот е бонусот за добредојде за депозит, достапен за оние кои штотуку се пријавиле. Компанијата ќе одговара на износот што играчот го префрла за нивниот прв депозит, до максимум 100 евра. Ова му дава на играчот двојно повеќе пари за играње на нивната сметка на Парипеса.

Повремено има шифри што ќе му дадат дополнителен бонус на играчот, но тие се разликуваат и не се достапни постојано. Треба да се напомене дека минималниот депозит за да се квалификувате за бонусот за пријавување е 20 евра.

Играчот исто така може да ги искористи различните промоции кога поставува спортски облози. Тука спаѓаат Акумулаторот на денот и 100% осигурување за обложување. Како и со бонусите, тие ќе се разликуваат од ден на ден, така што играчот треба да ја провери страницата за најновите информации за ова.

Од страницата е јасно дека многу од промоциите се однесуваат на страната на спортското обложување на страницата, а не на игрите со казино, што е добра вест за оние кои сакаат да искористат шанса за перформансите на нивниот тим во најновите турнири.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+8
+6
Затвори
Games

Games

Сајтот за онлајн обложување Paripesa нуди коефициенти на a разновидност на спортови и спортски настани за облози. Фудбалот се покажа како најпопуларен спорт со оваа страница, со околу 90% од поставените облози. Ова не значи дека играчите не можат да се обложуваат на други спортови и тие вклучуваат:

  • Тенис
  • Крикет
  • Бејзбол
  • Кошарка
  • Голф
  • Американски фудбал

Другите спортови се зголемуваат во популарност во Нигерија, така што страницата забележува зголемување на облозите на нив. Членовите на страницата исто така можат да ги искористат предностите на страницата за да обложуваат и на некои неспортски настани. Тие може да вклучуваат обложување на исходот од изборите или победникот на телевизиско талент шоу. Некои виртуелни спортови се достапни за членовите на сајтот, а исто така постои и опција за обложување на финансиски прашања.

Граници за обложување

Има некои случаи каде што има ограничувања на облозите што може да се стават. За најпопуларните турнири како што се Светско првенство на ФИФА, границите ќе бидат многу високи бидејќи ова е настан кој привлекува големо внимание. Можеби нема наметнати максимални нивоа на облози за овој тип на настани. Во случај на аматерски настани, страницата може да избере да наметне ограничување од 100 евра.

Видови облози

Има опсег на типови на облози што може да се стави на сите настани. Во фудбалот, на пример, играчот може да се обложи на победникот, нерешено, конечниот резултат, резултатот на полувремето, имињата на играчите кои постигнуваат гол, дали се изведуваат пенали или вкупниот број на постигнати голови. Ова е само мал опсег на типови на облози што се прифаќаат и ова ќе важи за облози поставени пред натпреварот и како што натпреварот започнал.

Добра идеја е да ја проверите страницата за информации за разновидноста на типовите на облози бидејќи тие може да се менуваат од настан до настан, а може да се разликуваат и условите и условите.

Software

Провајдерите на софтверот Paripesa се врвни, нудејќи мазен и лесен интерфејс што го олеснува обложувањето и управувањето со вашата сметка. Може да видите повеќе софтвери за спортско обложување на Paripesa , како што е - што ви овозможува да имате пристап до најновите трендови и функции. Освен тоа, може да очекувате непречено обложувачко искуство без прекини поради постојаните ажурирања и подобрувања на софтверот.

Payments

Payments

Сајтот за онлајн обложување Paripesa има предност што нуди голем број на начини на депонирање и повлекување на своите клиенти. Сепак, може да има некои ограничувања во зависност од локацијата на членот на страницата. Некои земји ќе го ограничат методот што може да се користи. Веб-страницата поддржува плаќања со кредитни и дебитни картички, банкарски трансфери и е-паричници.

Веб-страницата ќе прифати крипто валута, вклучително и Биткоин, што дозволува повисоко ниво на анонимност за членовите. Клиентите треба да ја проверат страницата за да утврдат кои методи им се достапни во согласност со какви било географски ограничувања.

Кога станува збор за повлекување пари од страницата, тоа може да се заврши веднаш и нема потреба барањето да биде одобрено од еден од операторите на страницата. Системот е автоматски и трансакцијата ќе трае само неколку секунди за да се заврши, но оние кои се повлекуваат со банкарски трансфер можеби ќе треба да чекаат неколку дена за банката да ја заврши трансакцијата на крајот.

Сајтот нема провизии за депонирање и подигање пари, а за повлекување има максимален месечен износ од 20.000 евра.

Deposits

Важноста на обезбедувањето на корисниците со многу различни начини на депонирање се задржува на Paripesa . Може да откриете 2 опции што ви одговараат, како што се Visa, MasterCard и други. Со кратко време на обработка и строги безбедносни мерки на претпазливост, Paripesa се труди да ги направи депозитите што е можно поедноставни.

VisaVisa
+7
+5
Затвори

Withdrawals

Овој провајдер ви дава неколку опции за уплата на вашите победи и заработка. Повлекувањата може да се бараат на различни безбедни методи. Најголемиот дел од барањата за повлекување се исполнуваат во рок од неколку работни дена. Со Paripesa , можете да бидете сигурни дека повлекувањето не е воопшто непријатност. Со толку многу опции, извлекувањето на вашите пари е брзо и лесно. Повлекувањата се обработуваат брзо и ефективно, обично во рок од неколку работни дена. Ова осигурува дека ќе ги добиете не само вашите целосни победи, туку и без непотребни одложувања.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+189
+187
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

За да ги зачувате вашите приватни податоци безбедни, Paripesa наметна неколку безбедносни и безбедносни слоеви. За да се гарантира фер и отворена игра, Paripesa се подложува на редовно тестирање од независни трети страни. Можете да бидете сигурни дека вашите лични податоци ќе останат доверливи и дека со игрите се постапува праведно кога ја користите оваа доверлива услуга за спортско обложување.

Лиценци

Security

Во Paripesa , вашата безбедност е главен приоритет. Веб-страницата користи стандардни безбедносни техники за заштита на корисничките податоци од неовластен пристап. Плус, Paripesa користи рутинско следење за откривање и спречување штетни активности. Ова осигурува дека вашите финансиски и лични податоци се безбедни додека се коцкате.

Responsible Gaming

Paripesa е посветен на одговорното играње и нуди различни алатки кои ќе ви помогнат да го ограничите ризикот. Овие карактеристики вклучуваат ограничувања за депозити, опции за откажување и пристап до ресурси за луѓе со зависност од коцкање.

About

About

Paripesa е основана уште во 2019 година и компанијата е базирана првенствено на островот Курасао, и покрај тоа што е страница што е наменета за играчи во Нигерија и други африкански земји. Властите во Курасао оценија дека компанијата ги исполнува сите услови за усогласување со законите за коцкање таму и и дадоа лиценца за работа.

Бројот на лиценцата е 1668/JAZ, така што клиентите имаат мир на умот да знаат дека компанијата е оценета за усогласеност и нуди услуги со добар квалитет.

Сајтот е дел од Betb2b.com, кој управува со голем број други онлајн сајтови за спортско обложување и казино во земји како што се африканските нации и Русија. Името на компанијата е Vezzali Ltd. Регистрацијата за нови играчи е многу брзо и лесно да се заврши, дури и со воспоставен процес за проверка на лична карта.

Веб-страницата има едноставен кориснички интерфејс кој е лесен за навигација, што го олеснува поставувањето облози по потреба. Корисниците на страницата можат да добијат поддршка и информации од тимот за услуги на клиентите за сè за што не се сигурни.

Зошто да се обложувате во Парипеса?

Веб-страницата сега има мобилна апликација која е достапна за корисниците во некои земји, иако може да има одредени ограничувања врз основа на типот на телефонот. Ова ја има предноста што го одржува корисникот најавен, така што ставањето спортски облози во движење е лесно.

Веб-страницата нуди добар стандард за услуги на клиентите и корисниците во различни земји можат да пристапат до поддршката на нивниот јазик, со индивидуални контакт-мејл адреси за различни јазици. Повеќето луѓе ќе имаат одговор на е-пошта во рок од неколку часа, иако страницата има за цел да одговори на сите во рок од 24 часа.

На страницата има телефонски број на кој клиентите можат да се јават доколку сакаат да разговараат со член на тимот. Ова е добро да се има бидејќи страницата нема дел за ЧПП, така што сите потребни одговори може да се добијат на овој начин. Веб-страницата нуди и различни казино игри како покер и рулет, како и спортско обложување, па затоа е дизајнирана да ги привлече сите вкусови. Едноставноста на дизајнот на веб-страницата ја прави оваа добра страница за оние кои се нови во онлајн обложувањето.

Кратки факти

Година на основање: 2021

Account

Создавањето сметка со Paripesa е едноставен процес, за кој се потребни само неколку минути за да се заврши. Ќе треба само да предадете некои од вашите лични податоци и да изберете најава и лозинка. Откако вашата сметка е подготвена, можете да скокнете во акцијата за обложување или да отидете директно на бонусите за да видите што може да биде достапно. Всушност, една од најдобрите предности е колку е лесно да се движите на страницата и колку добро функционираат сите функции. Можете да ја проверите вашата историја на обложување, да видите колку сте блиску до исполнување на барањата за обложување и да управувате со вашата банка - без да го напуштите вашиот дом.

Support

Ако некогаш имате какви било прашања или грижи за вашата сметка или процесот на обложување, тимот за поддршка на клиентите на овој провајдер е секогаш достапен да ви помогне. Нивните упатени претставници ќе ви помогнат на пријателски и професионален начин, осигурувајќи дека ќе го имате најдоброто можно искуство додека играте во Paripesa .

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

  • Истражете го делот за спорт: Paripesa ви овозможува да откривате интересни спортови, истовремено обезбедувајќи ви се што е потребно за да уживате во вашите омилени. * Зграби бонуси и промоции: за да започнете, Paripesa нуди значителен бонус. Внимавајте на претстојните бонуси и промоции како што се бесплатни облози или повторно вчитувања. * Најдобар метод за депонирање: Изберете го најзгодниот начин на депозит од една од опциите Paripesa . За да ви помогне да одлучите кои опции се најдобри, можете лесно да ги испробате, на пример: Visa, MasterCard . * Останете информирани: Направете го вашето истражување и бидете во тек со најновите настани и спортовите на кои се обложувате. Следете ги спортските вести и ажурирања за да останете информирани и проверете ги спортовите како: UFC, Биатлон, Кошарка, Рагби, Амерички фудбал за да истражувате нови опции и да останете ажурирани.

Promotions & Offers

За да ви помогне да го извлечете максимумот од времето поминато во обложување, Paripesa нуди неколку различни промоции. Можете да ги користите нивните промоции за да испробате нови стратегии и облози без да вложувате голем дел од вашите сопствени пари. Освен тоа, разумните барања за обложување на промоциите на Paripesa го олеснуваат повлекувањето на добивките од бонус.

About the author
Eliza Radcliffe
Eliza Radcliffe
About

Елиза „Лизи“ Редклиф, позната како „Критична кралица“ на BettingRanker, има орелско око за детали и репутација за обезбедување на најсеопфатни прегледи во областа на онлајн обложувањето. Со талент за откривање на скриеното, нејзините критики ги водат обложувачите и почетниците и ветераните.

Send email
More posts by Eliza Radcliffe