Wazamba Рецензија на книговодителите 2024

WazambaResponsible Gambling
CASINORANK
8.5/10
БонусБонус $500 + 200 бесплатни вртења
Пријателски на мобилен телефон
Прифатени бикоини
Достапна е спортска книшка
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Пријателски на мобилен телефон
Прифатени бикоини
Достапна е спортска книшка
Wazamba is not available in your country. Please try:
Eliza Radcliffe
ReviewerEliza RadcliffeReviewer
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Bonuses

Bonuses

Луѓето обично сметаат дека најдобрата онлајн обложувачка страница е онаа со богата промотивна програма. Кога ужива онлајн обложување со Wazamba, корисникот ќе забележи дека има многу различни бонуси да се искористи. Овие промоции се поделени на промоции фокусирани на казино игри и оние за љубителите на онлајн обложувалниците. Првиот чекор е да се регистрирате за да може да се побара понуда за добредојде.

Има турнири на лице место и дневни трки со џекпот за учество. Загубите од операторот може да ги бара играчот како поврат на готовина. Целта на овие промоции е да поттикнат повеќе часови забавно обложување. Во некои случаи, бонусот може да ги зголеми шансите за натпревари или дури и цели натпреварувања. Добиени се бонуси за депозит за натпревар, како и неделни превчитувања.

Веднаш по приклучувањето, играчот може да ужива во неколку различни воведни бонуси. Ако тие се среќни и тактички, тие може да се искористат за значително зголемување на нивниот првичен депозит. Една од најкорисните опции е да прифатите поени за секој обложен 1$. Откако корисниците ќе ја запознаат платформата, можеби ќе сакаат активно да се вклучат во турнири или да ги користат поволностите што им се достапни на оние на шемата за лојалност.

Бонус кодовиБонус кодови
+6
+4
Затвори
Games

Games

Обложувањето во Wazamba им овозможува на корисниците пристап до опциите за обложување за над 35 години различни спортови. Нивниот фудбалски дел е најимпресивен бидејќи има најмалку 250 пазари само за тој спорт. Шансите за обложување за кошаркарски натпревари се особено добри. Од друга страна има само 7-8% разлика на тениските натпревари. Затоа, љубителите на тој конкретен спорт ќе биде подобро да бараат провајдер на друго место.

Вазамба ги покрива следните спортови:

 • американски фудбал
 • атлетика
 • Австралиски фудбал
 • Бадминтон
 • Кошарка
 • Фудбал на плажа
 • Одбојка на плажа
 • Биатлон
 • Бокс
 • Крикет
 • Возење велосипед
 • Пикадо
 • Флорбол
 • Фудбал
 • Формула 1
 • Футсал
 • ГАА фудбал
 • Галски Hurling
 • Голф
 • Ракомет
 • Хокеј на мраз
 • ММА
 • Моторни спортови
 • Песапало
 • Рагби унија
 • Ски скокање
 • Снукер
 • Пинг Понг
 • Тенис
 • Одбојка
 • Ватерполо

Од оваа листа е јасно дека Wazamba има пристојна мешавина на зимски и летни настани. Изборот е исто така доволно разновиден што на коцкарите со различен вкус ќе им се допадне нешто привлечно. Во споредба со другите новодојдени сајтови, спортската книшка на Wazamba може да се смета за прилично егзотична. Има илјадници настани пред натпреварот од кои можете да изберете, како и достапно обложување натпревар во живо. Понатаму, опциите продолжуваат да се прошируваат како што страницата станува се попопуларна.

Специјални спортски настани

Некои играчи можеби бараат поспецијалистичко искуство. На пример, кога се случува годишен спортски настан, тие можеби ќе сакаат да стават облози на него. Обложувањето Wazamba преку Интернет нуди можност да се коцкате на повеќе ниши пазари како што се кошарката за лица со посебни потреби и тенис. Секако, кога ќе се одржат Олимпијадата, нови пазари на страницата стануваат достапни. Исто така, постојат онлајн опции за спортско обложување фокусирани на турнири што се случуваат во Азија.

Понекогаш обложувачот може да го избере тоа обложување на ситуации кои вообичаено не се класифицирани како спортови. Примерите може да вклучуваат политички избори или церемонии за доделување награди како што се Оскарите. Wazamba им овозможува на корисниците пристап до овие понеобични пазари.

Software

Провајдерите на софтверот Wazamba се врвни, нудејќи мазен и лесен интерфејс што го олеснува обложувањето и управувањето со вашата сметка. Може да видите повеќе софтвери за спортско обложување на Wazamba , како што е - што ви овозможува да имате пристап до најновите трендови и функции. Освен тоа, може да очекувате непречено обложувачко искуство без прекини поради постојаните ажурирања и подобрувања на софтверот.

Payments

Payments

За неодамнешната онлајн обложувалница Wazamba веќе успеа да обезбеди a многу начини на плаќање. Тоа е идеална локација за коцкари кои сакаат широк спектар на опции за нивните депозити и повлекувања. Следниве валути се прифатени:

 • Бразилски Реал
 • Канадски долар
 • Чилеански пезос
 • Чешка корона
 • евра
 • унгарска форинта
 • Индиска рупија
 • Новозеландски долар
 • Норвешка круна
 • полска злота
 • Руска рубља
 • Американски долар

Достапни се преку 16 банкарски методи. Се прифаќаат кредитни картички, како и брзи трансфери преку е-паричници како Skrill и ecoPayz. Сепак, Wazamba навистина блеска кога станува збор за опциите за криптовалути. Многу од најпопуларните монети може да се користат за депонирање. Тие вклучуваат Bitcoin, Litecoin, Ethereum и многу други. Од друга страна, корисниците ќе бидат поограничени кога станува збор за повлекување преку криптовалути.

На играчите им е дозволено да имаат максимум 3 повлекувања кои чекаат одеднаш. Процесот, исто така, ќе подлежи на месечни правила за ограничување на повлекувањето. Ако играчот има ВИП статус, тогаш ова може да го зголеми колку може да извади од својата сметка. Откако ќе се поднесе барање, ќе бидат потребни не повеќе од 3 работни дена за да се заврши. Процесот е уште побрз преку е-паричници и криптовалути.

Deposits

Важноста на обезбедувањето на корисниците со многу различни начини на депонирање се задржува на Wazamba . Може да откриете 2 опции што ви одговараат, како што се Visa, Neteller и други. Со кратко време на обработка и строги безбедносни мерки на претпазливост, Wazamba се труди да ги направи депозитите што е можно поедноставни.

Withdrawals

Овој провајдер ви дава неколку опции за уплата на вашите победи и заработка. Повлекувањата може да се бараат на различни безбедни методи. Најголемиот дел од барањата за повлекување се исполнуваат во рок од неколку работни дена. Со Wazamba , можете да бидете сигурни дека повлекувањето не е воопшто непријатност. Со толку многу опции, извлекувањето на вашите пари е брзо и лесно. Повлекувањата се обработуваат брзо и ефективно, обично во рок од неколку работни дена. Ова осигурува дека ќе ги добиете не само вашите целосни победи, туку и без непотребни одложувања.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+178
+176
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+2
+0
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

За да ги зачувате вашите приватни податоци безбедни, Wazamba наметна неколку безбедносни и безбедносни слоеви. За да се гарантира фер и отворена игра, Wazamba се подложува на редовно тестирање од независни трети страни. Можете да бидете сигурни дека вашите лични податоци ќе останат доверливи и дека со игрите се постапува праведно кога ја користите оваа доверлива услуга за спортско обложување.

Лиценци

Security

Во Wazamba , вашата безбедност е главен приоритет. Веб-страницата користи стандардни безбедносни техники за заштита на корисничките податоци од неовластен пристап. Плус, Wazamba користи рутинско следење за откривање и спречување штетни активности. Ова осигурува дека вашите финансиски и лични податоци се безбедни додека се коцкате.

Responsible Gaming

Wazamba е посветен на одговорното играње и нуди различни алатки кои ќе ви помогнат да го ограничите ризикот. Овие карактеристики вклучуваат ограничувања за депозити, опции за откажување и пристап до ресурси за луѓе со зависност од коцкање.

About

About

Кога обложувачите го бараат најдобар онлајн обложувач тие може да претпостават дека најстарите компании се најугледни. На крајот на краиштата, овие фирми ќе обезбедуваат сигурно обложување онлајн многу години. Сепак, има голем број на ветувачки проекти кои неодамна се воспоставени. Еден од нив е Wazamba, отсек на Araxio Development NV Оваа компанија е добро позната по тоа што поседува голема количина на популарни брендови за игри. Основана е Wazamba со цел да го заобиколи обложувањето на спортскиот пазар.

Владата на Курасао го лиценцира Вазамба. Тоа конкретно тело за лиценцирање се смета за безбеден портал од експертите за спортско обложување. Тоа е исто така меѓународно признато, така што широк опсег на клиенти ќе им верува на казината што потпаѓаат под нејзините регулативи. Wazamba има лиценца број: 8048/JAZ2016-064 издадена од Curacao Gaming Control.

Овој давател на спортско обложување е создаден дури во 2019 година. Затоа, умните коцкари можеби се двоумат да ги користат неговите услуги. Сепак, за кратко време како обложувач Вазамба успеа да ги импресионира и експертите и љубителите на обложување. Всушност, веб-страницата ја освои наградата Ask Gamblers во годината на нејзиното објавување. Постојат неколку причини зошто Вазамба вреди да се проба.

Зошто да се обложувате во Вазамба?

Wazamba може да се смета за еден од најдобрите онлајн обложувалници за секој кој сака да обложува користејќи криптовалути. Веб-страницата блеска кога станува збор за износот на банкарски опции. Трансферите се исто така разумно брзи, особено ако обложувачот избира нетрадиционални методи.

Каталогот за онлајн спортско обложување на Wazamba е исполнет со импресивен опсег на различни пазари. Коцкарите најверојатно ќе најдат барем еден спорт што ќе им се допадне на нивните вкусови за обложување. Има и популарни и ниши што треба да се земат предвид.

Во споредба со слични веб-локации, постојат неколку ограничувања во земјата. Интерфејсот поддржува повеќе од 10 различни јазици. Ова помага да се даде Wazamba глобална база на клиенти.

Безбедноста ќе биде главна грижа за секој паметен коцкар. Wazamba е регулирано од добро познат орган и има робустен систем за да ги чува податоците на корисниците безбедни. Исто така, постои доверлив тим за поддршка на клиентите до кој може да се дојде 24/7.

Еден од најголемите предности на Wazamba е фактот што активно ги наградува редовните играчи. На коцкарите можеби им се мачат обложувалниците кои нудат а бонус за добредојде а потоа запоставете ги. Сепак, Wazamba има одлична програма за лојалност која може да им помогне на обложувачите да го подобрат своето долгорочно искуство со коцкање.

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Создавањето сметка со Wazamba е едноставен процес, за кој се потребни само неколку минути за да се заврши. Ќе треба само да предадете некои од вашите лични податоци и да изберете најава и лозинка. Откако вашата сметка е подготвена, можете да скокнете во акцијата за обложување или да отидете директно на бонусите за да видите што може да биде достапно. Всушност, една од најдобрите предности е колку е лесно да се движите на страницата и колку добро функционираат сите функции. Можете да ја проверите вашата историја на обложување, да видите колку сте блиску до исполнување на барањата за обложување и да управувате со вашата банка - без да го напуштите вашиот дом.

Support

Ако некогаш имате какви било прашања или грижи за вашата сметка или процесот на обложување, тимот за поддршка на клиентите на овој провајдер е секогаш достапен да ви помогне. Нивните упатени претставници ќе ви помогнат на пријателски и професионален начин, осигурувајќи дека ќе го имате најдоброто можно искуство додека играте во Wazamba .

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

 • Истражете го делот за спорт: Wazamba ви овозможува да откривате интересни спортови, истовремено обезбедувајќи ви се што е потребно за да уживате во вашите омилени. * Зграби бонуси и промоции: за да започнете, Wazamba нуди значителен бонус. Внимавајте на претстојните бонуси и промоции како што се бесплатни облози или повторно вчитувања. * Најдобар метод за депонирање: Изберете го најзгодниот начин на депозит од една од опциите Wazamba . За да ви помогне да одлучите кои опции се најдобри, можете лесно да ги испробате, на пример: Visa, Neteller . * Останете информирани: Направете го вашето истражување и бидете во тек со најновите настани и спортовите на кои се обложувате. Следете ги спортските вести и ажурирања за да останете информирани и проверете ги спортовите како: Хокеј на мраз, Бејзбол, Бокс, Тенис, Кошарка за да истражувате нови опции и да останете ажурирани.

Promotions & Offers

За да ви помогне да го извлечете максимумот од времето поминато во обложување, Wazamba нуди неколку различни промоции. Можете да ги користите нивните промоции за да испробате нови стратегии и облози без да вложувате голем дел од вашите сопствени пари. Освен тоа, разумните барања за обложување на промоциите на Wazamba го олеснуваат повлекувањето на добивките од бонус.

About the author
Eliza Radcliffe
Eliza Radcliffe
About

Елиза „Лизи“ Редклиф, позната како „Критична кралица“ на BettingRanker, има орелско око за детали и репутација за обезбедување на најсеопфатни прегледи во областа на онлајн обложувањето. Со талент за откривање на скриеното, нејзините критики ги водат обложувачите и почетниците и ветераните.

Send email
More posts by Eliza Radcliffe